Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:11 - Zülal Güneş Yazdı

Toprağın, Havanın Ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Nasıl Etkiler?

Soru: Toprağın, Havanın Ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Nasıl Etkiler?
Cevap: Toprağın, havanın ve suyun kirlenmesinin insan yaşamı üzerindeki en olumsuz yansıması kuraklık meydana gelmesidir.

Çevre Kirliliği İnsanların Yaşamını Nasıl Etkiler?

Toprağın, Havanın Ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Nasıl Etkiler?

İnsanların temel besin kaynaklarına ev sahipliği yapan toprağın kirlenmesi bu besinlerde birtakım hastalıklara neden olacak virüslere taşımakta ve bu besinlerin büyümesi için ihtiyaç duyulan havanın ya da suyun kirli olması da besinlerin sağlık açısından zararlı olmasına neden olmaktadır.

Aynı zamanda suların sürekli olarak kirletilmesi zamanla içme sularının azalmasına neden olacağı için su kıtlığı meydana gelecektir. Bu durumda insanların bir süre sonra dünya üzerinde yaşayamaz hale gelmelerine neden olup nesillerinin tükenmesi gibi olumsuz bir sonuca sebep olabilir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 170. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.