Cevap Yaz
24 Ocak 2023, 13:56 - Zülal Güneş Yazdı

Trafik Kurallarının Gerekliliğini Açıklayınız.

Soru: Trafik Kurallarının Gerekliliğini Açıklayınız.
Cevap:

Trafik kurallarının gerekliliği özellikle trafiğin işleyişinin düzgün ilerlemesi ve can ya da mal kayıplarının meydana gelmemesi için oldukça önemlidir.

Trafik Kuralları Neden Vardır?

Trafik Kurallarının Gerekliliğini Açıklayınız.

Trafikte hem araç sürücülerinin hem de yayaların uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır bu kurallar sayesinde araçların kazalar sonucu maddi hasar alması veya araç sürücülerinin yaralanması ya da can kaybının meydana gelmesi gibi durumlar önemli ölçüde azaltılmaktadır.

Özellikle trafikte yayalar kendilerini korumak adına belirli kurallara uymaları gerekmektedir. Mümkün olduğunca araçlar için yeşil ışık yandığında yayaların karşıdan karşıya geçmesi hem araç sürücüleri için hem de kendi canları için oldukça önemlidir.

Bunun yanı sıra araç sürücülerinin de şehir içi veya şehir dışı hız limitlerine uyarak yolculuk etmeleri oldukça önemlidir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.