Cevap Yaz
20 Şubat 2023, 19:03 - Zülal Güneş Yazdı

Trafikteyken Hangi Tehlikeli Durumlarla Karşılaşabiliriz?

Soru: Trafikteyken Hangi Tehlikeli Durumlarla Karşılaşabiliriz?
Cevap:

Trafikteyken karşılaşabileceğimiz tehlikeli durumların en başında trafik kazaları yer almaktadır. Bu durumda araçlar arasında trafik kazası, araç ile duran cisim arasında ve yaya ile araç arasında trafik kazası şeklinde üç farklı kaza Görülmektedir.

Trafikte Karşılaşabileceğimiz Kötü Durumlar Nelerdir?

Trafikteyken Hangi Tehlikeli Durumlarla Karşılaşabiliriz.

Özellikle yayalar yolda yürürken veya herhangi bir noktada beklerken araçlarda meydana gelen bazı teknik arızalar veya fren problemleri gibi sorunlar karşısında kaza geçebilmektedirler. Bunun yanı sıra 2 araç arasındaki takip mesafesine uymayan arkadaki araç ile öndeki araç arasında ani durmayı gerektiren durumlarda kazalar meydana gelebilmektedir.

Bu nedenle trafikteyken tehlikeli durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına kişilerin hem sürücüyken hem de yayayken trafik kurallarına dikkat etmesi gerekmektedir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 103. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.