Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 11:12 - Zülal Güneş Yazdı

Uçakta Yolculuk Yaparken Aşağıya Bakıldığında Sizce Cisimler Nasıl Görünür?

Soru: Uçakta Yolculuk Yaparken Aşağıya Bakıldığında Sizce Cisimler Nasıl Görünür?
Cevap:

Uçakta yolculuk yaparken, gökyüzünde oldukça yüksek bir yerde uçacağımız için, aşağıya baktığımızda yeryüzündeki tüm cisimler çok küçük görülmektedir. Bunun yanı sıra yine uçaktan aşağıya bakıldığında, cisimleri üstten ve kuş bakışıyla görürüz.

Uçaktan Aşağı Bakınca Cisimler Nasıl Görünür?

Uçakta Yolculuk Yaparken Aşağıya Bakıldığında Sizce Cisimler Nasıl Görünür

Havadayken yerdeki tüm cisimler, onlardan çok fazla uzaklaştığımız ve üstlerinde uçtuğumuz için çok çok küçük ve tıpkı gökyüzünde uçan kuşların bizleri gördüğü kuş bakışı gibi üstten görülmektedir.

Bu yüzden, aslında yanına gittiğimizde çok büyük olan bu cisimler, uçakların gökyüzünde gitmesinden dolayı bizden çok fazla uzaklaşmakta ve bu da onları ufak bir şekildelermiş gibi görmemizi sağlamaktadır. Uçakta yolculuk yaparken tüm şehirleri küçücük görebilirsiniz

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 23. Sayfa Cevapları Dizin Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.