Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 18:21 - Zülal Güneş Yazdı

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?

Soru: Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?
Cevap:

Yeryüzünde bitkiler olmasaydı doğal denge bozulurdu. Çünkü doğada her canlının bir görevi olmakta ve canlı veya cansız varlıklar uyum içerisinde birtakım görevler paylaşarak yaşamaktadırlar.

Dünyada Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?

Eğer bitkiler dünyadan yok olursa bu durumda ekolojik dengedeki bozukluk söz konusu olur ve zincir halinde işleyen bu sistemin bir halkası koptuğu için sistem tamamen bozulur.

Doğa bir sistem halinde ilerlemekte ve bitkiler de bu sistemin su döngüsünü, karbondioksit dönüşümünü, oksijen döngüsünü ve azot döngüsünü gerçekleştirerek diğer canlılara temiz hava, azot veya su kaynağı sağlamaktadırlar.

Bu durumda bitkiler yeryüzünden tamamen yok olursa bu döngüler bozulur ve insanlar yaşayamazlar. Özellikle oksijenin en önemli kaynağı olan bitkilerin yok olması insanların da yok olması anlamına gelir.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 157. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.