Cevap Yaz
9 Nisan 2024, 13:25 - Furkan Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-129-132. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-129-132. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Yeni Fikirler Geliştiriyoruz konusu içerisinde 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 127-129-132 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-129-132. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 127-128-129-130-131-132. Sayfa Cevapları Yeni Fikirler Geliştiriyoruz

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 127 Cevapları ATA Yayıncılık

5. YENİ FİKİRLER GELİŞTİRİYORUZ

Girişimcilik kavramından ne anlıyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Girişimcilik denince aklıma bir fikir edinip bir miktar para ile gelecekte çok kâr ettireceğini düşündüğümüz bir işe başlamak düşüncesi geliyor.


Sizce başarısızlık Zihni Derin’i durdurmuş olabilir mi? Zihni Derin’in kişilik özelliği ile bilim insanlarının ortak özellikleri arasında benzerlik var mı? Bu durumu arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Zihni Derin başarısızlıklar karşısında durmuş olamaz. Bilim insanları ile ortak olarak azimli, çalışkan, inatçı ve araştırmacı bir insandır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları ATA Yayıncılık

Aşağıdaki haber metnini okuyunuz. Metinle ilgili soruların cevaplarını boş bırakılan alana yazınız.

1. Dudu Sözcüer’in çalışmalarını girişimcilik açısından değerlendiriniz.
Cevap: Dudu Sözcüer ülkemizde pek yaygın olmayan bir işe atılarak özellikle kadınlar için örnek bir iş yapmıştır. Geliri olacağını düşündüğümüz bir işi “acaba” demek yerine direkt olarak başlamak bazen doğru bir karar olabilir.

2. Dudu Sözcüer’in çalışmasının ülke ekonomisine katkıları nelerdir?
Cevap: Ülkemiz enerji ihtiyaçlarını yurt dışından karşıladığı için dışarıya para harcamaktadır. Ancak Dudu Sözcüer bu girişimiyle az miktarda da olsa kendi içerisinden elektrik ihtiyacını karşılayacak ve dışarıya para vermeyecektir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 132 Cevapları ATA Yayıncılık

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Siz de yaşadığınız toplumu ya da tüm insanlığı ilgilendiren bir sorun veya ihtiyacı tespit edip verilen basamaklara göre bir çözüm yolu üretiniz.
Cevap:

Problemin Tespiti: Özellikle sokak kedileri ev olarak çöp konteynerlerini tercih etmektedir. Bu konteyner soğuktan onları koruyamıyor.

Fikir Üretme: Bunun yerine çöp konteynerinin altına, kedilerin girebileceği büyüklükte daha sıcak bir alana yuva tasarlanabilir.

Planlama: Ülke genelinde mevcut çöp konteynerlerinin en sıcak bölümü olan taban kısmına konteynere sabit bir bölüm yapılacak. İçerisinde sıcak tutan çeşitli kumaşlar olacak.

Uygulama: Detaylıca yazıya dökülecek ve ilçemizdeki belediyeye bir örnek tasarım yollanacak.

Sonuç: Belediye uygun görürse yenilerini almadan şehirdeki konteynerleri modifiye ederek hayvanlar için ekstra barınak parası vermeden her mahalleye bir ev yapmış olacak hem de biz para kazanacağız.


5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 127-129-132. Sayfa, Yeni Fikirler Geliştiriyoruz 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı bir durumla karşılaşmanız durumunda bunu bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.