Cevap Yaz
13 Mayıs 2022, 13:52 - Zülal Güneş Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153-154-155. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153-154-155. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Bizi Biz Yapan Semboller konusunun da bulunduğu 5. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı sayfa 153-154-155 cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153-154-155. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 153-154-155. Sayfa Cevapları Bizi Biz Yapan Semboller

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Sayfa 153 Ders Kitabı Cevapları

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım! ” Mehmet Âkif Ersoy tarafından yazılan İstiklâl Marşı’mızın bu dizesinde vurgulanmak istenen düşünce nedir? Yorumlayınız.
Cevap: Türk toplumu her zaman tek olmuş kimsenin himayesi altına girmemiştir. Bu sözle anlatılmak istenen Türk toplumu geçmişte de özgürdü hala özgür olmaya devam edecektir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Sayfa 154 Ders Kitabı Cevapları

Anayasa’mızın 7. maddesinde yer alan “Türk Bayrağı Kanunu”nu araştırarak
ulaştığınız bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Türk bayrağının özel olduğunu, onu zedeleyecek bir şekilde kullanılamayacağını,  resmi törenlerin haricinde kürsülere örtü olarak serilemez. Anlatılmak istenen Türk Bayrağı’nın hiçbir zaman yerlerde olmayacağı ve hep göklerde dalgalanacağı anlatılmak istenmiştir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Sayfa 155 Ders Kitabı Cevapları

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Bayrağımız ya da İstiklâl Marşı’mızın sizde uyandırdığı duyguları aşağıdaki alana
şiir ya da düzyazı şeklinde ifade ediniz
Cevap: Bayrak bir milletin özgürlüğünü, bağımsızlığını simgeler. Biz Türkler bayrağımızı üzerimizde değil her zaman göklerde taşırız. Bayrağımız şehitlerimizin kanı ile oluşmuş milli mücadele zaferinin göstergesi ve Türk milletinin hiçbir zaman başka devletlerin himaye altına girmeyeceğinin göstergesidir. Bu yönüyle çok duygulanıp geçmişimle gurur duyuyorum.


5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 153-154-155. Sayfa, Bizi Biz Yapan Semboller 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.