Cevap Yaz
1 Kasım 2023, 16:54 - Furkan Yazdı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 170-172-175-177. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 170-172-175-177. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 5. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Geçmişten Geleceğe Armağan: Ortak Miras konusunun da bulunduğu 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170-172-175-177 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 170-172-175-177. Sayfa Cevapları Ata Yayıncılık

5.Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 170-172-175-177. Sayfa Cevapları Geçmişten Geleceğe Armağan: Ortak Miras

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170 Cevapları ATA Yayıncılık

Geçmişten kalan ve tüm insanlar için değerli olabilecek unsurlar, neler olabilir?
Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Geçmişten kalan maddi ve manevi tüm ürünler bizim kültürümüzü oluşturmaktadır. Edebiyat, teknoloji, sanat, bilim gibi birçok alanda değerli olan bilgiler unsurlar bulunmaktadır. Bunlar gelecek nesillere aktarılarak üzerine eklenmesi ve daha çok gelişmesini sağlar.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 172 Cevapları ATA Yayıncılık

Ortak Miras Listesi’nde yer alan eserlerin korunması neden önemlidir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Geçmişte yaşamış olan devletlerin, medeniyetlerin temsili olarak görülen bu eserleri korumamız gerekir. Aynı zaman da Ortak Mirasta yer alan eserler ekonomik açıdan da ülkelere katkı da bulunmaktadır. Bu açıdan bizlerin bu eserleri bu mirasları korumamız gerekir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 175 Cevapları ATA Yayıncılık

Siz de https://whc.unesco.org/en/list adresini ziyaret ediniz. Dünya Miras Listesi’nde yer alan doğal ve kültürel varlıkları inceleyerek yakın çevrenizde yer
alan varlıkları bulunuz. Ulaştığınız bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: 

  • Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası (Sivas) 1985
  • İstanbul’un Tarihi Alanları (İstanbul) 1985
  • Göreme Millî Parkı ve Kapadokya (Nevşehir) 1985 (Karma Miras Alanı)
  • Göbekli Tepe (Şanlıurfa) 2018

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 177 Cevapları ATA Yayıncılık

Öğrendiklerimi Uyguluyorum

Çevremizdeki tarihî ve doğal güzellikleri nasıl koruyabileceğiniz ve kültürel mirasa duyarlılığı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda bir proje geliştiriniz.
Cevap: Çevremizde bulunan tarihi eserleri korumak için bu eserleri belirleyip bir broşür hazırlayarak insanları bilgilendirebiliriz. Bu eserler hakkında bilgiler verir ve neden korunması gerektiğini belirterek insanları doğal miraslarımız ve tarihi miraslarımızı korumaya çağırırız.


5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 170-172-175-177. Sayfa, Geçmişten Geleceğe Armağan: Ortak Miras 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.