Cevap Yaz
30 Eylül 2023, 11:30 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 167-168. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 167-168. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hatay’ın Ana Vatana Katılması konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 167-168 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 167-168. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 167-168. Sayfa Cevapları Hatay’ın Ana Vatana Katılması

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Dersdestek Yayınları

Yukarıdaki sözlerinden yola çıkarak Atatürk’ün hangi kişilik özelliklerine sahip olduğunu söyleyebilirsiniz?
Cevap: Atatürk her zaman güvenilir, gerçekçi, anlaşmalara önem veren ve hakkını her zaman arayan iyi bir lider olmuştur. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 168 Cevapları Dersdestek Yayınları

Atatürk 1938 yılı Mayıs ayında Mersin ve Adana’yı ziyaret edip sınırdaki askerî birlikleri denetledi. Aşağıda bu konuyla ilgili olarak Atatürk Dönemi’nde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Taburu Komutanı olan İsmail Hakkı Tekçe’nin anılarından alınmış bir metin görüyorsunuz. Metni okuyunuz ve okuduklarınızla ilgili duygu ve düşüncelerinizi noktalı yerlere kısaca yazınız.
Cevap: Atatürk her zaman vatanının bütünlüğünü düşünen ve milletin bağımsızlığını için uğraşan bir lider olmuştur. Hatay’ı da ana vatana katmak için yaşamı boyunca bu hedefte ilerlemiştir. Atatürk’ün Hatay’a gitmesi Fransızları korku sarmıştır. Atatürk’ün kendinden emin olduğunu gösteren bir hareket olmuştur. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.