Cevap Yaz
5 Şubat 2023, 17:20 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 189-190. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 189-190. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Türkiye’de Çok Partili Siyasi Hayata Geçiş konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 189-190 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 189-190. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 189-190. Sayfa Cevapları Türkiye’de Çok Partili Siyasi Hayata Geçiş

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 189 Cevapları Dersdestek Yayınları

Demokrat Partinin ekonomi politikası ülkemizde hangi değişiklikleri ortaya çıkarmış olabilir?
Cevap: Devletin satacağı kurum ve kuruluşlardan elde edeceği sıcak para akışı ilk başta devletin yararına gibi gözükse de uzun vadeli, devletin bu kurumlardan artık gelir kazanmayacağı için olumsuz olarak anlaşılabilir. Ancak özel sektörün çalışma gücü ve daha iyi bir verimliliğe sahip olması nedeni ile hem ülke istihdamına yarar sağlaması hem de vergi oranlarının artacağından dolayı kısmen de olumlu bir politika diyebiliriz. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 190 Cevapları Dersdestek Yayınları

Çok partili hayata geçilmesi ülkemize hangi yararları sağlamış olabilir?
Cevap: Çok partili hayata geçilmesi Cumhuriyet yönetiminde demokrasinin uygulanması sağlanmıştır. Çok partili hayat ile halkta söz sahibi olmuş ve kendi istediği  yöneticiyi seçim ile yönetime geçirmiştir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.