Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 3:06 - Furkan Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde 2. Ünite Hazırlık Çalışmaları kapsamında beş sorunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları konusunu paylatşık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 31-32-33. Sayfa Cevapları 2. Ünite Hazırlık Çalışmaları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 31 Cevapları Dersdestek Yayınları

Hazırlık Çalışmaları

1. I. Dünya Savaşı’na neden böyle bir isim verilmiş olabileceği konusundaki düşüncelerinizi ifade ediniz.
Cevap: I. Dünya Savaşı’na bu ismin verilmesinin sebebi ilk kez birden fazla devletin bu kadar büyük bir güçle birbirlerine saldırarak savaşmasından dolayı verilmiş olabilir.


2. Ateşkes anlaşmaları ile barış antlaşmaları arasındaki farklılıkların neler olabileceğini söylemeye çalışınız.
Cevap: Ateşkes anlaşmaları kısa süreliğine barışın sağlandığını ve kalıcı bir barışın sağlanması için konuşmaların başlamasını sağlamak adına yapılır.


3. Kuvâ-yı Millîye hareketi hakkında bildiklerinizi sınıfınızda arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Anadolu’nun işgal yıllarında, işgalcilere karşı Osmanlı ordusunun silahlarını alarak örgütlenen milli direniş grubuna söylenir. Bu grup bölgesindeki işgalcilere karşı direniş sergileyerek toprakları teslim etmemiştir.


4. Büyük Millet Meclisinin açılışında kürsüden konuşma yapan bir milletvekili olduğunuzu varsayarak duygu ve düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Bu vekillerden biri olmak beni oldukça gurulandırırdı çünkü bir devletin kurucularından birisi olmak ve bu devletin gelişimiyle kuruluşuna katkı sağlamak onur vericidir.


5. Ülkemizin bugünkü haritası ile Sevr Antlaşması’nın çizdiği haritayı karşılaştırarak aradaki farklılıkları anlatan bir metin yazınız.
Cevap: Sevr Antlaşması’nda yalnızca İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinden bir kaç vilayetimiz bırakılmış. Günümüzde ise hem balkanların bir kısmına hem kafkasların bir kısmına hemde Akdeniz’den ve Anadolu topraklarının tamamına sahibiz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.