Cevap Yaz
30 Eylül 2023, 21:51 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 68-69-71-72. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 68-69-71-72. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Misak-ı Milli’den Büyük Millet Meclisine ve Büyük Millet Meclisine Karşı Ayaklanmalar konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 68-69-71-72 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 68-69-71-72. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 68-69. Sayfa Cevapları Misak-ı Milli’den Büyük Millet Meclisine

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 68 Cevapları Dersdestek Yayınları

“Misak-ı Millî ile yeni Türk devletinin sınırları belirlenmiştir.” diyen biri bu bilgiyi doğrulamak için hangi maddeleri kanıt olarak gösterebilir?
Cevap: Mısak-ı Milli’de 1. ve 2. madde sınırlar hakkında bilgi vermektedir. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 69 Cevapları Dersdestek Yayınları

İtilaf Devletleri Misak-ı Millî’nin en fazla hangi maddesine tepki göstererek İstanbul’u işgal etmiş olabilirler? Neden?
Cevap: Mısak-ı Milli’nin altıncı maddesi bağımsızlık amaçlandığını göstermektedir. İtilaf Devletleri yeni bir rejim ile doğuşu istemediği için bu maddeye tepki olarak İstanbul’u işgal etmiş olabilirler. 

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 71-72. Sayfa Cevapları Büyük Millet Meclisine Karşı Ayaklanmalar

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevapları Dersdestek Yayınları

Mustafa Kemal’in düşman uçaklarının memlekete yağdırdığını söylediği fetvalarda neler yazıyor olabilir?
Cevap: Mustafa Kemal’in milli direniş için değili ülkeyi yıkmak, dini yok etmek için bu direnişi, yaptığı hakkında fetvalar yazıyor olabilir. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 72 Cevapları Dersdestek Yayınları

BMM’nin yerinde olsaydınız ayaklanmaları bastırmak için hangi önlemleri alırdınız?
Cevap: Ayaklanmaları bastırmak için ilk olarak halkı bilinçlendirmek amacı ile gazete çıkarırdım. Dış devletlerin emelleri hakkında halkı bilgilendirmek ve bu isyanlar konusunda halkı bilinçlendirmek adına propaganda yapmak amacı ile miting düzenlerdim. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.