Cevap Yaz
11 Aralık 2023, 14:27 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 74-75. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 74-75. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Sevr Antlaşması konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 74-75 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 74-75. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 74-75. Sayfa Cevapları Sevr Antlaşması (10 Ağustos 1920)

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 74 Cevapları Dersdestek Yayınları

İtilaf Devletlerinin Osmanlı Devleti’ne karşı izlediği bu tutumun nedenleri neler olabilir?
Cevap: O dönemde Osmanlı Devleti’nin artık kendi bağımsızlığını yürütemeyeceğini ve aralarında gizi olarak imzaladıkları Osmanlı Devleti’ni paylaştıkları antlaşmalar doğrultusunda bir tutum izlemişlerdir. 


Sevr Antlaşması hükümlerinden yola çıkarak Osmanlı Devleti’nin bu antlaşmanın uygulanmasıyla içine düşeceği durum hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Osmanlı Devleti Sevr Antlaşmasını onayladığı takdirde İtilaf Devletleri Osmanlı devletini antlaşma doğrultusunda elinden almak için hareket edeceklerdir. İmzalanan bir antlaşma olduğu için karşı çıkılması zor olacaktır. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Dersdestek Yayınları

Metinde anlatılan gelişmelerden hareketle Türk milletinin özellikleri hakkında hangi çıkarımlarda bulunabilirsiniz?
Cevap: Türk milleti için vatan bölünmez bir bütün olmuş ve dört elle vatanını kurtarmak için silahlarını kaparak cephelere koşmuş savunmaya geçmişlerdir. Bu da Türk milletinin vatanını seven, cesur fedakar insan olduklarını göstermektedir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.