Cevap Yaz
4 Ocak 2024, 18:27 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 95-97. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 95-97. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Maarif (Eğitim) Kongresi konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 95-97 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 95-97. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 95. Sayfa Cevapları Maarif (Eğitim) Kongresi (16-21 Temmuz 1921)

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları Dersdestek Yayınları

Atatürk, eğitim öğretim yöntemlerinin nasıl olması gerektiğini savunmaktadır?
Cevap:  Atatürk eğitim ve öğretim yöntemlerinin bir çatı altında toplanması ve önem verilmesi gerektiğini söylemiştir. Cepheye gelen öğretmenleri geri görevlerine göndererek eğitime verdiği önem görülmektedir. 

Özgürlük ve bağımsızlık olmadan Atatürk’ün yukarıda söyledikleri gerçekleşebilir mi? Neden?
Cevap: Özgürlük ve bağımsızlık olmadan eğitim gerçekleşmesi, kültürün gelişmesi imkansızdır. İyi bir gelecek, sağlam bir devlet yapısı olması için eğitimin en iyi şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. 


Mustafa Kemal’in Millî Mücadele’nin en zor günlerinin yaşandığı bir sırada Ankara’da Maarif Kongresi’ni toplaması hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Cevap: Mustafa Kemal bu zor zamanda Maarif Kongresi’ni toplayarak eğitim ve öğretime ne kadar çok önem verdiğini göstermiştir. 

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları Tekalif-i Milliye Emirleri (7 – 8 Ağustos 1921)

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Dersdestek Yayınları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Dersdestek Yayınları

Yukarıdaki tabloya bir isim vermeniz istenseydi hangi ismi verirdiniz? Neden?
Cevap: Tabloya bir isim verecek olsaydım “Yardım Yolculuğu” adını verebilirim. Bu adı vermemin nedeni Milli Mücadele’nin yaşandığı dönemde Anadolu’da olan direniş artmıştır. Bu direnişe destek sağlamak için de Tekalif-i Milliye Emirleri yayımlanmıştır. Yayımlanan emirler ile halk seferber olmuş ve destek için ellerinde ne varsa orduya bağışlamışlardır. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.