Cevap Yaz
2 Ocak 2023, 14:15 - Zülal Güneş Yazdı

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 98-100-102-103. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 98-100-102-103. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 8. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Ayağa Kalkan Millet konusunun bulunduğu 8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 98-100-102-103 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı 98-100-102-103. Sayfa Cevapları Dersdestek Yayınları

8.Sınıf Dersdestek T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 98-100-102-103. Sayfa Cevapları Ayağa Kalkan Millet

8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları Dersdestek Yayınları

Mustafa Kemal’in bu emrini uygulayabilecek bir ordunun özellikleri neler olmalıdır? Neden?
Cevap: Mustafa Kemal’in emrini uygulayabilecek ordunun cesur, vatanını seven, canını düşünmeden vatanını düşünen, tek amacının milletin bağımsızlığı ev vatanını kurtarmak olması gerekmektedir. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Dersdestek Yayınları

Siz olsaydınız bu üç seçenekten hangisini tercih ederdiniz? Neden?
Cevap: Ben olsaydım taarruz yolunda ilerleyerek Yunan ordusunu şaşırtarak dinlenmesine engel olup başarıya ilerlemeye çalışırdım. 


Taarruz hazırlıklarının gizlilik içinde yürütülmesinin nedenleri neler olabilir?
Cevap: Yunan Ordusunun haberi olmadan Türk ordusunun hazırlıkları ile Yunan ordusunun hazırlıksız yakalanması istenmiş olabilir. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları Dersdestek Yayınları

 Yukarıdaki metinde anlatılanlardan hareketle Millî Mücadele’nin sonucunda elde edilen zaferin Türk milleti için önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Milli Mücadele sonucunda elde edilen zafer halkın ve ordunun vatan için gösterdiği seferberlik, direniş hareketlerinin başarısının sonucunu alıp ülkeyi düşman eline teslim etmemişlerdir. Bunun sevinci ve mutluluğunu yaşarken geleceğe olan inançta artmıştır. 

İngiltere başbakanı Lloyd George’un Mustafa Kemal’e “dâhi” demesinin nedenleri neler olabilir?
Cevap: Mustafa Kemal’in başarıları bu başarıya giderken izlediği yollar ve attığı adımlar onun ileri görüşlü ve zeki bir lider olduğunu gösterdiği için İngiltere Başkanı Lloyd George’nin bu tabiri kullandığını düşünüyorum. 


8. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları Dersdestek Yayınları

Mudanya Ateşkes Anlaşması ile Mondros Ateşkes Anlaşması’nı Türk milletinin bağımsızlığı açısından karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: Mondros Antlaşması Türk milletini, türk develtini zor şartlar altında bırakan bir antlaşma olmuştur. Mudanya ise TBMM’nin tanınmasını ve Türkiye’nin lehine dönen bir antlaşma olmuştur. Buradan da yola çıkarsak Türkiye gösterdiği başarılar ile kendini göstermiş ve yeniden doğmuştur. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.