Cevap Yaz
7 Mart 2024, 22:38 - Sena Yazdı

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 127-128. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

4.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 127-128. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Proje Vakti konusunun bulunduğu 4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 127-128 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4.Sınıf ATA Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 127-128. Sayfa Cevapları Proje Vakti

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ATA Yayıncılık Sayfa 127 Cevapları

1. Problemin Belirlenmesi: Tatlı suların azalması.

2. Araştırmanın Yapılması ve Gereksinimlerin Belirlenmesi: Tatlı suların azalmasının sebebi ve nasıl arttırabileceğimizi araştırma, bilirkişilere sorma.

3. Çözüm Alternatiflerinin Üretilmesi: Tuzlu denizleri, tuzlarından ayrıştırarak tatlı su elde etme. Kireçli suyun kirecinden ayrıştırarak içilebilir hale getirilmesi.

4. En İyi Çözümün Belirlenmesi: İki çözümde en iyi çözümdür.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ATA Yayıncılık Sayfa 128 Cevapları

5. Ürünün Tasarlanması ve Prototipinin Üretilmesi: Deniz suyunu tuzundan, kireçli suyun kirecini ayrıştırarak tatlı suyu çıkaran makine tasarlanması.

6. Ürünün Test Edilmesi: Deniz suyundan bir miktar alarak makinenin haznesine yerleştiriyoruz ve ayrıştırıcı makinemizi çalıştırdığımızda suyun ayrışarak çıkmıştır. Ayrışan suyu test ettiğimizde tatlı ve içilebilecek hale gelmişti.

7. Sonuçların Raporlaştırılması: Tatlı suların tükenmesi sonucunda tasarladığımız makine karışım olan suları tatlı suya çevirebilmektedir. Tasarlanan makine çalışmıştır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.