Cevap Yaz
22 Şubat 2024, 17:08 - Sena Yazdı

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 174-175-176. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

4.Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 174-175-176. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 4. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ayrıca içerisinde Bilinçli Tüketici Olmak İçin Neler Yapmalıyız? konusuna ait çeşitli çalışmalarında bulunduğu 4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 174-175-176 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 174-175-176. Sayfa Cevapları ATA Yayıncılık

4.Sınıf ATA Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 174-175-176. Sayfa Cevapları Bilinçli Tüketici Olmak İçin Neler Yapmalıyız?

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ATA Yayıncılık Sayfa 174 Cevapları

Yukarıda, dişlerini fırçalayan iki çocuk görülmektedir. Acaba hangisi dişlerini fırçalarken suyu tasarruflu kullanmaktadır?
Cevap: Birinci resimdeki çocuk dişlerini fırçalarken suyu tasarruflu kullanmaktadır.


Evlerimiz veya iş yerlerimizde akkor ampuller yerine led ampul veya tasarruflu ampul kullanarak hangi enerji kaynağını tasarruflu kullanırız?
Cevap: Akkor ampuller yerine led ampul veya tasarruflu ampul kullanmak elektrik enerji kaynağını tasarruflu kullanmamızı sağlar.


Artan yiyecekleri çöpe atmak yerine nasıl değerlendirebiliriz?
Cevap: Artan yiyecekleri çöpe atmak yerine hayvanlara verebiliriz ya da saklama kaplarında muhafaza ederek ertesi günde tüketebiliriz.


Su, elektrik ve besin gibi kaynaklarımızı bilinçli kullanmak için neler yapabiliriz?
Cevap: Su, elektrik ve besin gibi kaynaklarımızı bilinçli kullanmak için kullanmadığımız zamanlar kapatmalı, gerektiği zamanlar kullanmalıyız.


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ATA Yayıncılık Sayfa 175 Cevapları

Tartışalım

Elektrik, su ve besin gibi kaynaklar olmasaydı yaşantımızda hangi sorunlarla karşılaşırdık?
Cevap: Elektrik olmasaydı teknoloji ilerleyemez, hava karardığında karanlıkta kalır, gaz lambası mum gibi araçlar kullanırdık. Su olmasaydı insanlar, hayvanlar ve bitkiler yaşayamazdı. Besinler olmasaydı hayvanlar ve insanlar beslenmez ve güçsüz düşerdi. 


4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı ATA Yayıncılık Sayfa 176 Cevapları

Günlük hayatta “Suyu tasarruflu kullanmalıyız, kaynakları tüketirken tutumlu olmalıyız.” gibi cümleleri duymuşsunuzdur. Tutumluluk ve tasarruf sıkça karşılaştığımız kavramlardandır. Acaba tasarruf ve tutumluluk nedir?
Cevap: 

Tasarruf: Elindeki şeyi idareli kullanmak.
Tutumluluk: Savurgan olmadan ihtiyaçlar dahilinde harcama yapmak.


Ülkemizdeki kaynakların boşa harcanmasını istemiyorsak savurgan olmamalı ve tasarrufa kendi evimizden başlamalıyız. Bu davranışların bir vatandaşlık görevi olduğunu unutmamalıyız. Ayrıca kaynakların yeniden kullanımı tasarrufu sağlar. Acaba bilinçli tüketici olmak için başka neler yapılabilir?
Cevap: Bilinçli tüketici olmak için geri dönüşüm desteklenebilir ve ihtiyaçlara öncelik verilerek alışverişler yapılabilir.


Elektik, su ve besin gibi kaynakların yaşantımız için önemini artık biliyoruz. Bu kaynaklar sınırlı kaynaklardır. Yanlış veya bilinçsiz bir şekilde kullanılan kaynaklar kısa sürede tükenebilir. Acaba bu kaynakları tasarruflu kullanmak için neler yapabiliriz?
Cevap: Bu kaynakları kullandığımız zaman açmalı, kullanılmadığı zamanlar kapatmalıyız. Böylelikle tasarruflu bir kullanım örneği gösteririz.


Araştıralım

Su, elektrik ve besin kaynaklarının tasarruflu kullanımı için yapılması gerekenler hakkında internet ve çeşitli kaynaklardan araştırma yapalım. Araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgilerle bir sunu hazırlayarak arkadaşlarımıza sunalım.
Cevap: Su, elektrik ve besin kaynaklarının tasarruflu kullanımı için; ampulleri ve suları gereksiz yere açık bırakmamalı, kullanılmayan elektronik aletlerin fişini çekmeli, enerji tasarruflu beyaz eşyalar ve ampuller kullanmalıyız.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.