Cevap Yaz
4 Ocak 2024, 10:39 - Betül Yazdı

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 184-188-189-190-191. Sayfa Cevapları Adım Adım Yayıncılık

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 184-188-189-190-191. Sayfa Cevapları Adım Adım Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 6. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Vücudumuzdaki Sistemler Ve Sağlığı, İç Salgı Bezleri ile Denetleyici  Ve Düzenleyici Sistemlerin  Vücudumuzdaki Diğer Sistemlerin Çalışmasına Etkisi konusunun bulunduğu 6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 184-188-189-190-191 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 184-188-189-190-191. Sayfa Cevapları Adım Adım Yayıncılık

6. Sınıf Adım Adım Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 180-181-182-183-184-185. Sayfa Cevapları Denetleyici Ve Düzenleyici Sistemler

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 184 Cevapları Adım Adım Yayıncılık

Sonuca Varma
1. Kartlarda yazan rakamları oyunun başlangıcında eşleştirme sürenizle oyunun sonunda eşleştirme süreniz aynı mıydı? Sizce bu durumun sebebi nedir?
Cevap: Hayır süre aynı değildi çünkü açtığımız kartların ne olduğunu zamanla öğrendik.

2. Rakamları eşleştirmeniz için geçen sürenin giderek azalmasının sebebi, oyun oynarken bazı kartların arkasında hangi rakamın yazdığını öğrenmeniz olabilir mi? Bu süreçte merkezî sinir sistemindeki hangi organınızı daha etkin kullandığınızı düşünüyorsunuz? Niçin?
Cevap: Beyni daha etkin kullandığımızı düşünüyorum.

İç Salgı Bezleri

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 188 Cevapları Adım Adım Yayıncılık

Sonuca Varma
• Ergenlik döneminde gözlenen bedensel ve ruhsal değişikliklerin neler olduğunu arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Ergenlik döneminde boyumuz uzar ve kilomuz artar. Ruhsal olarak ise sinirli, agresif, zor beğenen, ve tepki gösteren bir genç olur. 

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 190 Cevapları Adım Adım Yayıncılık

Okuduğunuz araştırma verilerine göre ergenlik döneminin sağlıklı şekilde geçirilmesi için yapılması gerekenlerden biri nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap: Enerji ihtiyaçları karşılanmalı, madde kullanan kişilerden uzak durulmalı, spor dallarına katılmaları bu dönemin sağlıklı bir şekilde geçirilmesini sağlar.

Denetleyici  Ve Düzenleyici Sistemlerin  Vücudumuzdaki Diğer Sistemlerin Çalışmasına Etkisi

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 191 Cevapları Adım Adım Yayıncılık

• Vücutta salgılanan hormonlar ve iç salgı bezleriyle ilgili hastalıkların tedavisiyle ilgilenen tıp dalına endokrinoloji, bu alanda görev yapan doktora ise endokrin uzmanı adı verilir. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir endokrin uzmanı olduğunuzu düşününüz ve aşağıdaki sorunun cevabını arkadaşlarınızla tartışınız. Hipofiz bezinden salgılanan bazı hormonlar erkeklerde ve kadınlarda cinsiyete ait özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar. Hastalarınızdan birinde bu hormonların hipofiz bezinden yeterli miktarda salgılanmadığını fark ediyorsunuz. Hastanızın vücudundaki diğer sistemler bu durumdan nasıl etkilenirdi?
Cevap: Hastanın büyümesini ve diğer gelişimlerini etkileyebilir. Cinsel fonksiyonları bozulabilir, bağışıklık sistemi zayıflayabilir, tiroit ve adrenal gibi  bezlerin işlevlerini etkileyebilir.

• Sinir sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıp dalına nöroloji, nöroloji alanında uzmanlaşmış doktorlara ise nörolog adı verilir. Gerekli eğitimleri aldıktan sonra bir nörolog olduğunuzu düşününüz ve aşağıdaki sorunun cevabını arkadaşlarınızla tartışınız. Beyin damarlarındaki tıkanma ve kanamaya bağlı olarak kısmi felç geçiren bir hastanızın destek ve hareket sistemi bu durumdan nasıl etkilenirdi? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.
Cevap:  Destek ve hareket sistemi işlevini kaybedebilir. Kasları kontrol edemeyebilir, motor becerilerini kaybedebilir, bir çok sistem kontrol sağlayamaz  hale gelebilir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.