Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 16:15 - Furkan Yazdı

Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler?

Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler? konusunda 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında yayınlanan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları arasında bulunan Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler? sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.

Soru: Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler?
Cevap: Ağaçların kesilip yok edilmesi hem insanları hem de diğer canlıları olumsuz etkiler. Ağaçlar oksijen ürettiği için insan hayatı için oldukça önemlidir. Zarar vermek dünyamızdaki oksijene de zarar verir. Bu sadece insanlar için değil diğer canlılar için de geçerlidir.

Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler

Ağaçların Yok Edilmesinin Bizi Nasıl Etkiler?

Ağaçların Kesilip Yok Edilmesinin Bizi ve Diğer Canlıları Nasıl Etkiler sorusuna konumuzda şu şekilde cevap verebiliriz:

Ağaçlar doğası yapısıyla tamamen insanlara ve diğer canlılara fayda sağlayan bitkilerdir. Bir çok hayvana dalları ve içindeki kovukları sayesinde ev sahipliği yapar. Ev sahipliği yapamayacak hayvanlara ve insanlara gölge olurlar. Hiç olmazsa bütün canlıların oksijen ihtiyacını bu ağaçlar karşılarlar.

İnsanlar ağaçlar sayesinde bir çok çeşitli materyal üretebilmektedirler. Bunlara örnek olarak kağıtlar, peçeteler, kartonlar, keresteler, kömürler ve daha bir çok alanda kaynak olarak kullanılmaktadır. Ağaçların oluşturmuş olduğu ormanlar ise bir çok hayvana ev sahipliği yapmaktadırlar.

Bunlardan en önemli işlevlerinden biriside ağaçların diğer canlıları belkide yokedebilecek afetlerden koruyor olmasıdır. Heyelan, sel ve çığ gibi afetlerde ölüm oranını düşürmesinde hatta oluşmasını bile engelleyebilecek düzeyde rol oynarlar.

Ayrıca ormanlık alanda yaşayan birçok canlı vardır. Bunlar böceklerden kuşlara kadar ilerlemektedir. Onların doğal habitatlarına zarar vermek yaşam alanlarını yok eder. Bu nedenle hayatta kalmalarını zorlaştırır. Kuşlar farklı yerlere göç etmek zorunda kalır.

Bu nedenle ağaçlara zarar verilmemesi, dikkatli bir şekilde korunması gerekir. Bu hayatımızı devam ettirebilmemiz için oldukça büyük bir önem taşır.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 129. Sayfa Cevapları Gizem Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.