Cevap Yaz
12 Ekim 2021, 18:33 - Furkan Yazdı

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir?

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir? konusu içerisinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları’nda yer alan Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir? sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları Yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir?

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir?

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Çevreyi kirletmek evimizde yediğimiz yemekleri halıya döküp hiç bir şey olmamış gibi devam etmekten farksızdır. Çevreyi kirletirsek bir süre sonra o çevre yaşanılamaz hale gelecektir. O çevrede hastalıklar, mikroplar çoğalarak insanlara bulaşacak ve kaçınılmaz bulaşıcı hastalıklar sonucu insanlar belkide hayatlarını kaybedecektir.

Hastalıkların yanı sıra o çevrede kokudan dolayı insanlar yaşayamayacak, nefes alamayacaklar. Bu nedenle kitlesel göçler yaşanacaktır. Günümüzde Hindistan, Çin gibi ülkelerde hava kirliliği sebebiyle insanlar maskesiz sokağa çıkamıyor, imkanı olanlar başka ülkelere göç ediyorlar.

Su kirliliği sonucu ise bazı balıklar ölüyor hatta nesilleri tükeniyor. Yaşayan balıklar ise denizdeki kirlilikten dolayı besin değeri düşüyor hatta balıkların insanların attığı plastikleri yedikleri için bu plastikler insanlara geçiyor. İnsanlarda geri dönülmez hastalıklara yol açıyor.

Çevreyi Kirletmek Canlılara Ne Tür Zararlar Verir?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.