Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

El ve Tırnak Temizliği Nasıl Yapılır?

El ve Tırnak Gibi Kişisel Temizlikler Nasıl Yapılır?

Soru: El ve Tırnak Temizliği Nasıl Yapılır?
Cevap: Sık sık akar su altında sıvı ya da katı sabun ile avuç içini, parmakları, parmak aralarını ve elin arka tarafını güzelce yıkamalıdır. El köpük ile kaplanmalı, yaklaşık 15 saniye ovuşturulmalıdır.

El ve Tırnak Temizliği Nasıl Yapılır

Tırnaklar uzadıkça düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Aksi durumda kir ve mikroplar birikerek sağlık sorunları oluşturur. Ayrıca ellerin doğru bir şekilde yıkanması da gerekir. Böylece zararlı mikroorganizmalara karşı daha iyi mücadele edilebilir. Ardından da su ile durulanması yeterlidir.

Son olarak da başkası tarafından kullanmamış kağıt havlu, peçete ya da kağıt mendil ile kurulanmalıdır. Böylece daha temiz ve hijyenik ellere, bakımlı ve güzel görünümlü tırnaklara sahip olunabilir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 185. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.