Cevap Yaz
11 Ekim 2021, 11:08 - Furkan Yazdı

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı’nın Gelecek Derse Hazırlık kısmında bulunan Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusunu cevapladık. Eksik veya hatalı olabileceğini düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Ülkemiz yetersiz enerji kaynakları sebebiyle elektrik, doğalgaz gibi kaynakları çoğu zaman yurt dışından, dolar-euro ödeyerek ithal etmektedir. Bunun sonucunda ülkemizden döviz çıkmaktadır. Bu şekilde de ülke ekonomimiz her geçen gün zayıflamaktadır.

Ülkemiz bu enerji kaynaklarından ne kadar az satın alırsa o kadar az döviz çıkmış olur, o kadar az kayıp yaşarız. Bu nedenle her aile, her ev enerji tasarrufu yaparsa hem kendi cebini hemde ülkenin ekonomisine yarar sağlayacaktır.

Elektrik, su ve doğalgazı tasarruf ederken ekonomik anlamda elde edeceğimiz tasarrufun yanı sıra gelecek nesillere daha çok yaşanabilir bir ortam bırakabiliriz. Gelecek yıllarda su sıkıntısı çekmelerini engelleyebiliriz ve buna verilebilecek daha bir çok örnek vardır.

Elektriği, Suyu ve Diğer Kaynakları Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.