Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:20 - Furkan Yazdı

Evde Misafirler İçin Hangi Hazırlıklar Yapılır?

Eve Gelen Misafirler İçin Nasıl Hazırlıklar Yapılır?

Soru: Evde Misafirler İçin Hangi Hazırlıklar Yapılır?
Cevap: Eve misafirler gelecekse öncelikle temizlik yapılır, dağınık yerler toplanır. Kirli bir ortamın misafir ağırlamak için uygun değildir. Bunun yanı sıra ikramlıklar da önemlidir. Dolayısıyla yemekler, tatlılar ve içecekler hazırlanır.

Evde Misafirler İçin Hangi Hazırlıklar Yapılır?

Her misafirlikte yemek yenmeyeceği için bu misafire ve gelinen saate göre değişiklik gösterir. Ancak tatlı her misafirlikte rahatlıkla görülebilir. Burada kurabiyelerden baklavalara kadar her şey ikram edilebilir; ancak tadında yenmesi için az sunulur.

İçecek olarak Türk kahvesi olmazsa olmazlar arasındadır. Gelen her misafire nasıl içeceği sorularak hemen hazırlanır. Kahve içildikten sonra da çay ikramı gerçekleştirilir. Ancak duruma göre önce çay içme, sonra kahve yapma da olabilir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 123. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.