Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 10:30 - Sena Yazdı

Evler insanların hangi ihtiyaçlarını karşılar?

Evler Hangi İhtiyaçlarımızı Karşılarlar?

İnsanoğlu ilk insanlıktan günümüze kadar her zaman barınma ihtiyacı duymuştur. Bunlar için çeşitli yollar denemiş günümüze kadar gelişerek şimdi barındığımız evler inşa edilmiştir.

İnsanların en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacını evlerimiz ile karşılamaktayız. İnsanlığın var olması ile barınma ihtiyacı da doğmuştur. İlk insanlar bu ihtiyacı mağaraları oyarak, topraktan yapılar inşa ederek, ağaç yaprakları ve ağaç dalları ile barınacak yerler yaparak karşılamışlardır.

Evler insanların hangi ihtiyaçlarını karşılar

Bu ilkel evler zamanla modernleşerek şimdiki evlerimizi oluşturmuştur. Evlerimiz özelimizi saklamak, hava şartlarından, hayvanlardan korunmak, kendi alanımızı oluşturabilmek için yapılmışlardır. İnsanların en rahat ve doğal oldukları yer evleridir. Çünkü insanlar yaşam alanında daha özgüvenli ve rahat hareket edebilirler. Evsiz bir insan dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye maruz kalır ve kendini güvende hissedeceği bir alanı olamaz. Evler ailenin birlik ve beraberliği içinde en önemli unsurlardan biridir. Çünkü ailelerin ortak yaşam alanıdır, birlikte bir şeyler paylaştığı, ailecek vakit geçirildiği, her türlü sıkıntıyı halletmeye çalıştıkları ve birlik olarak hareket ettikleri alanlardır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.