Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 10:30 - Sena Yazdı

Günümüzde Bilgisayar Kullanmayı bilmeyen Bir Kişi Hangi Zorluklarla Karşılaşabilir?

Günümüzde Bilgisayar Kullanmayı Bilmeyenler Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırlar?

Günümüzde her evde en az bir tane teknolojik ürün bulunmaktadır. En çok tercih edilen teknolojik ürünler arasında olan bilgisayarlar her türlü işimizi görebildiğimiz, işlerimizi kolaylaştıran, zamandan tasarruf eden ve eğlenmemizi de sağlayan büyük bir buluştur.

Günümüzde Bilgisayar Kullanmayı bilmeyen Bir Kişi Hangi Zorluklarla Karşılaşabilir

Teknolojinin bu kadar geliştiği ve yaygınlaştığı bir çağda yaşamanın pozitif yönlerinin olduğu kadar negatif yönleri de vardır. Şuan tüm iş yerlerinde, hastanelerde, devlet dairelerinde ve benzeri yerlerde bilgisayarlar kullanılmaktadır. Bu yerlerde kolaylık sağlarken bilmeyenleri için sıkıntılı bir durum haline gelmektedir.

Hangi dönem olursa olsun insan yaşadığı çağa ayak uydurmak zorundadır. Yaşadığımız bu teknoloji çağına ayak uydurabilmek için de bilgisayar gibi aletleri kullanmayı bilmek gerekir. En basit örneği ile randevu alımları, alışverişler artık internet üzerinden bilgisayar,  telefon ve benzeri ürünler ile yapılmaktadır. Bunları kullanmasını bilmemek bizi çağın gerisine atacaktır. Çağın gerisinde kaldığımızda online yapılması gerek alışverişleri yapamaz, çağın insanı her türlü zamandan ve güçten tasarruf ederken bizler daha çok zaman ve enerji kaybıyla büyük çaba harcamamız gerekecektir. Günümüzün hızına yetişebilmek ve geride kalmamak için her türlü teknolojik aleti öğrenerek ve uygulayarak hayatımızı kolaylaştırmalıyız.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.