Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

“Kahraman” Diye Kimlere Denir?

“Kahraman” Sözü Kime Denir?

Soru: “Kahraman” Diye Kimlere Denir?
Cevap: Kahraman kelimesi tehlikeli olaylara ya da düşmanlara karşı mücadele eden kişilerdir. Vatanını savunmak üzere canı da dahil her şeyini feda edenlere denmektedir.

“Kahraman” Diye Kimlere Denirr

Kahraman sözü sadece bununla da sınırlı değildir. Tehlikeli olaylar karşısında üstün başarı gösteren ve cesaretini koruyan kişiler de kahramandır. Örneğin bir yangına atlayarak bir kediyi veya bir insanı kurtaran kişiler, bir canı korudukları için kahraman olurlar.

Ancak kahramanlar kendi duyguları ile hareket ederler. Kimse kahraman olarak anılmak ve tanınmak için hayatını tehlikeli bir olay karşısında riske atmaz. Dolayısıyla kahramanlık, aynı zamanda bir karakter özelliğini de gösterir. Ayrıca roman ve hikayelerde kitabın ana karakterine de “kahraman” denilmektedir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 92. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.