Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
11 Ekim 2021, 16:15
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1138

Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır?

Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır? konusunda 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Gizem Yayıncılık kitabında yayımlanan Gelecek Derse Hazırlık kısmında bulunan Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır? sorusunu cevapladık. Eksiik yada hatalı olduğunu düşündüğünüz kısımları bizlere Yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır

Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Kar yağışı kış aylarında yağmur damlalarının donarak kar dediğimiz taneciklere dönüşmesiyle oluşur. Kar yağışı ülkemizde özellikle doğu bölgelerinde sıklıklar rastlanan bir doğa olayıdır. Yine doğu bölgelerinde yoğun şekilde kar yağışı yaşandığı için hayat şartlarıda zorlaşmaktadır. Oluşan çığlar, kapanan yollar insanların temel ihtiyaçlarını gidermesini zorlaştırıyor.

Konumuza dönecek olursak şöyle açıklayabiliriz. Kar tüm canlılar için özünde faydalı bir yağıştır. Kar suyu toprağın içerisindeki potasyun, kalsiyum, demir ve diğer mineralleri içerisinde çözerek toprağın mineral açısından zenginleşmesini ve bitkilerin beslenmesini sağlar. Kar yağışı sonrası yeryüzü ve yeraltı su kaynaklarında artış gözlemlenmektedir. Kar yağışı tıpkı yağmru yağışı gibi barajların dolmasını sağlar.

Bunlardan en önemliside çocukların kar tatili yapabilmesini sağlar :=)

Kar Yağışının Toprağa ve Bitkilere Nasıl Yararları Vardır?

5/5 - (1 vote)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.