Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 16:49 - Furkan Yazdı

“Oyun” Konulu İki Kıtalık Şiir

“Oyun” Konulu İki Kıtalık Şiir konusu içerisinde 3. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyacağı kitaplardan olan 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Sayfa 34 Cevapları MEB Yayınları konusunda da belirttiğimiz 7. ETKİNLİK’e ait şiiri paylaştık. “Oyun” Konulu Şiir konusunda resimli olarak paylaştığımız şiiri değerlendirebilirsiniz.

“Oyun” konulu iki kıtalık şiir yazınız.

“Oyun” Temalı İki Kıtalık Şiir

İki kıta ve sekiz satırdan oluşan Oyun Şiiri 3. sınıf öğrencilerinin düzeyinde hazırlanmış olup “Kentlerde Yaşayan Çocuklar da Oyun Oynamak İsterler Metni Cevapları” konusu içerisinde de yer alan bir şiirdir. Öğrencilerimiz için özenle hazırladığımız “Oyun” Temalı İki Kıtalık Şiir konusu içerisinde oyun kelimesini vurugulayan ve buna dikkat çekmeye çalışan bir şiir yazdık.

“Oyun” konulu iki kıtalık şiir yazınız. sorusunun bulunduğu 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 34’de Kentlerde Oyun Oynayamayan Çocuklara dikkat çekmek istenildiği için böyle bir şiir istenmiştir. Kentleşme yüzünden kapanan parklar, yok edilen yeşil alanlar ve arabalarla dolan bahçeler çocukların oyun alanlarını yok etti. Kentlerdeki çocuklar eskisi gibi oyun oynayamıyorlar. Oyun alanı bulamayan çocukların sorunlarına dikkat çekmek adına böyle bir şiir istenmiştir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.