Cevap Yaz
13 Mayıs 2022, 15:02 - Furkan Yazdı

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz?

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz? konusunda 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı 3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları arasında bulunan Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz? sorusunun cevabını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz?

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz? sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz:

Canlılar doğası gereğiyle genellikle kendi türleriyle iletişim kurmaktadırlar. Bazı durumlarda hayvanlar bile farklı türde canlılar ile iletişim kurup arkadaşlık kurabilmektedirler. İnsanlarda da böyle özellikler görünmektedir. Günümüzde insanların çok büyük bir kısmı hayvanları evcilleştirip arkadaşlık kurabilmekte ve evine alabilmektedir.

Bu hayvanlar kedi, köpek, at, eşek, inek ve böcek bile olabilir. İnsanlar pek çok canlıyla etkileşime girip arkadaşlık kurabilmektedirler. Birebir konuşarak iletişim kuramasak bile o hayvanlarla oyun oynayabilip karşılıklı eğlenebiliyoruz. Bu durum sadece hayvanlarla da sınırlı değildir. Bitkilerle de arkadaşlık kurabiliriz. Bitkilerle konuşup onların bakımını üstlenebiliriz.

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz?

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.