Cevap Yaz
27 Kasım 2022, 23:41 - Furkan Yazdı

Sadece İnsanlarla Mı Arkadaş Olabiliriz? Sizce Diğer Canlılarla Da Arkadaşlık Kurabilir Miyiz? Niçin?

Soru: Sadece İnsanlarla Mı Arkadaş Olabiliriz? Sizce Diğer Canlılarla Da Arkadaşlık Kurabilir Miyiz? Niçin?
Cevap: Arkadaşlık sadece insanlar ile kurulmaz. Hayvanlarla da dostluk ilişkileri kurmak mümkündür. Kuş, kedi ve köpek gibi evcilleştirilebilen canlılar ile sıcak ilişkiler kurulabilir. Böylece hem yeni dostlar edinebilir hem de sıcak ilişkiler oluşturabilirsiniz.

Sadece İnsanlarla Mı Arkadaş Olabiliriz Sizce Diğer Canlılarla Da Arkadaşlık Kurabilir Miyiz Niçin

İnsanlarla Hayvanlar Arkadaş Olabilir mi?

Bir canlı ile dostluk kurmamız için ona evimizi ve kendimizi açmamız gerekir. Örneğin evi bir kedi ile paylaşırsak, bu onun sorumluluğunu aldığımız anlamına gelir. Bu nedenle beslenmesinden sağlığına, oyununa kadar her şeyi ele alırız. Böylece zaman içerisinde bize güvenir.

Eve aldığımız bir canlının bizimle arkadaş olduğunu bizim yakınımızda olmasından, bizimle zaman geçirmesinden ve bizimle uyumasından anlayabiliriz.

Sadece İnsanlarla mı Arkadaş Olabiliriz?

Canlılar doğası gereğiyle genellikle kendi türleriyle iletişim kurmaktadırlar. Bazı durumlarda hayvanlar bile farklı türde canlılar ile iletişim kurup arkadaşlık kurabilmektedirler. İnsanlarda da böyle özellikler görünmektedir. Günümüzde insanların çok büyük bir kısmı hayvanları evcilleştirip arkadaşlık kurabilmekte ve evine alabilmektedir.

Bu hayvanlar kedi, köpek, at, eşek, inek ve böcek bile olabilir. İnsanlar pek çok canlıyla etkileşime girip arkadaşlık kurabilmektedirler. Birebir konuşarak iletişim kuramasak bile o hayvanlarla oyun oynayabilip karşılıklı eğlenebiliyoruz. Bu durum sadece hayvanlarla da sınırlı değildir. Bitkilerle de arkadaşlık kurabiliriz. Bitkilerle konuşup onların bakımını üstlenebiliriz.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 130. Sayfa Cevapları Gizem Yayıncılık 2022-2023 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.