Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 15:31 - Sena Yazdı

Sağlık ve Spor Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

Sağlık ve Spor Arasındaki İlişki

Sağlık  ve spor birbirlerini tamamlayan faaliyetlerdir. Sağlığın en önemli adımından biride spor yapmaktır. Spor vücudun dengesini korur, vücuttaki enerjiyi dengeler, organların daha sağlıklı ve iyi çalışmasını sağlar.
Spor Yapmanın Çocuklara ve Gençlere Ne Gibi Faydaları Olabilir?
Doktorların ve diyetisyenlerin özellikle obezite, şeker, tansiyon, eklem, kalp ve damar hastalığı olanlara önerdiği ilk adım spor yapmaktır. Çocuk, yaşlı, genç fark etmeden herkesin spora ihtiyacı vardır. Özellikle genç ve çocukların spor yapması daha sağlıklı büyümelerini ve boylarının uzamasına yardımcı olmaktadır. Spor da yemek yemek gibi önemli bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için de her gün yürüyüşler yapmalı, belli aralıklarla hareket edilmeli veya bir hobi edinilmelidir.
Spor yapılmadığında ve ya hareketsiz kalınan bir vücutta ödem toplanır, eklem ağrıları oluşur, vücut hantallaşır, fazla kilolar alınır, daha sık hastalıklara yakalanılır ve bunların sonucunda fiziki değişim olur. Bunların yanı sıra hareketli olmak ve spor yapmak vücudu daha dinç ve genç tutar.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.