Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 16:04 - Sena Yazdı

Sokak Hayvanlarına Yardım Etmek Neden Önemlidir?

Sokak Hayvanlarına Neden Yardım Etmeliyiz?

Sokak hayvanları insanların yardımlarına muhtaç varlıklardır. Onlar bize muhtaç olduğu gibi insanlarda onlara muhtaçtır. Çünkü dünya bir düzen içerisindedir ve bizim hayatta kalmamızı sağlayan halkanın bir parçası da hayvanlardır. Birbirimize olan ihtiyacımızdan dolayı onları korumalı, sevmeli ve beslemeliyiz.

Doğal ortamlar şehirleşme ile birlikte azalırken hayvanlarında yaşam alanları ellerinden alınmış oldu. Yaşam alanlarından koparılan bu hayvanlar etiyle, sütüyle, derisiyle, kemiğiyle bizler için yarar sağlar, kimi zaman arkadaşlık eder, kimi zamanda korunmamızı sağlarlar. Bu kadar yararı dokunan bu canlıları  doğal ortamlarından ve yaşam alanlarından kopardığımız için hayvanlar beslenemeyip  insanların yardımına muhtaç kaldılar.Doğal ortamlarından kopardığımız hayvanlar için biz insanların da sorumluluk alması gerekir. Bunlardan biri yardıma muhtaç hayvanları hasta, yaralanmış gördüğümüzde veterinere götürüp tedavi ettirmektir.

Sokak Hayvanlarına Yardım Etmek Neden Önemlidir

İkincisi sokak hayvanları için kapı önlerine ve her mahalle köşesine su kabı ve mama kabı koymaktır. Bu bilinçle hareket edildiğinde hasta, bakımsız ve aç hiçbir canlı olmaz ve daha huzurlu bir dünyaya sahip oluruz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.