Cevap Yaz
19 Ağustos 2023, 11:06 - Furkan Yazdı

Tekerlek İcat Edilmeseydi Ulaşım Nasıl Yapılırdı?

Tekerlek Olmasaydı Ulaşım Nasıl Yapılırdı?

Soru: Tekerlek İcat Edilmeseydi Ulaşım Nasıl Yapılırdı?
Cevap: Tekerlek icat edilmeseydi ulaşım atlarla, eşeklerle, katırlarla veya  kısa mesafelerde yürüyerek gerçekleştirilirdi. Dolayısıyla şehir içinde iki nokta arası yapılan yolculuk bile uzun zamanlar alırdı.

Tekerlek İcat Edilmeseydi Ulaşım Nasıl Yapılırdı?

Uzun mesafeli bir ulaşım yapılacaksa atlar ve eşekler kullanılırdı. Bu durumda bile aylarca süren yolculuklar yapılırdı. Bu sürede sadece kişinin kendi masrafları değil hayvanın da masrafları olurdu. Bu nedenle sadece uzun değil aynı zamanda oldukça pahalıya mal olurdu.

Ticaret de eşekler ve hayvanlar ile yapılırdı. Ancak denizin/nehirlerin olduğu yerlerde tekne, bot gibi basit vasıtalar bulunabilirdi. Lakin yolculuk yine de uzun sürerdi. Bu durum hem mallara hızlı ulaşımı ortadan kaldırır, hem de fiyatını arttırırdı. Çok uzaktan gelen bazı mallara ulaşım kesilebilirdi.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 148. Sayfa Cevapları ADA Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.