Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 16:13 - Zülal Güneş Yazdı

Teknolojinin Yararları Nelerdir?

Teknolojinin Hayatımız Katkıları Nelerdir?

Teknoloji insan hayatını kolaylaştıran araçlardır. Zamanlarını yönetebilmelerini sağlayan, bilgilere daha kolay ve çabuk ulaşmamızı sağlayan, uzakta olan sevdiklerimize daha hızlı ulaşabiliyoruz. 

Teknoloji hayatımızda büyük bir öneme sahiptir. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye kadar hayatımızın her alanında teknoloji bulunmaktadır. Eğitimde kolay bir şekilde bilgi edinmemizi sağlayacak araçlar geliştirilmiştir. Tablet, bilgisayar gibi araçlar ile internete bağlanarak eğitim alanında bilgi edinmek amacı ile teknolojiyi kullanıyoruz.

Teknolojinin Hayatımız Katkıları Nelerdir

Sağlık alanında hastalıklar için makineler geliştirilmiştir. Yapılan makineler ile insan vücudu hakkında bilgiler alınmaktadır. Haberleşmede telefon, tablet gibi araçlar ile uzaktaki bir insana bile çok çabuk bir şekilde hem sesli hem görüntülü ulaşabiliyoruz. Ulaşımda gelişen teknoloji ile uçaklar, araçlar üretilmiştir. Uzak mesafelere çok kısa bir zamanda gidişler sağlanmaktadır.

Hayatımızı diğer alanda kolaylaştıran ise evlerde kullandığımız araç gereçlerdir. Temizlik araç gereçleri zamanımızdan tasarruf etmemizi sağlamaktadır. Teknoloji insan hayatı için çok önemli olmasının nedeni insan hayatını kolaylaştıran ürünler olmasından kaynaklıdır.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.