Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 16:48 - Zülal Güneş Yazdı

Turistler ülkemizi niçin ziyaret ediyorlar?

Turistlerin ülkemize gelmesini sağlayan nedenler nelerdir?

Ülkemiz tarihi, turistlik, kültürel, doğal güzellikleri olan, yemek kültürü zengin olan bir ülkedir. Bünyesinde birçok medeniyeti barındırmış ve bu medeniyetlere dair izlerini hala taşıyan toprakları görüp araştırmak istedikleri için ziyaret gerçekleştirmektedirler. 

Genel olarak en çok Rusya’dan turist gelmektedir. Yazın deniz turizminin açılması ile insanların hem doğal güzelliklerini görme isteği hem de sıcak havalarda denize girme isteği ile ziyaret gerçekleştirmektedirler.

Turistler ülkemizi niçin ziyaret ediyorlar

Ülkemiz dört mevsimi bir arada yaşadığı için gelen turistler hem denize girebiliyor hem de kayak yapabilmektedirler. Yapılan aktiviteler haricinde eski çağlarda kurulan medeniyetlerden kalan tarihi eserleri görmek incelemek amacı ile de gelen turistler fazladır. Tarihi eserlere örnek verecek olursak Nevşehir Peri Bacaları, Denizli Pamukkale, Mersin Cennet Cehennem gibi eserlerden bahsedebiliriz.

Genel olarak ülkemizi, ziyaret eden turistlerin gelme amaçları tatil yapmak, tarihi eserler hakkında inceleme araştırma yapmak, sağlık açısından  tedavi olmak amacı ile de gelmektedirler. Ziyaretlere bakacak olursak ülkemiz her konuda insanların dikkatini çeken bir ülkedir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.