Cevap Yaz
13 Aralık 2023, 10:37 - Sena Yazdı

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 33-34-35-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 33-34-35-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde imam hatip ortaokuluna giden öğrenciler için özel olarak hazırlanan kitaplar arasında bulunan ve içerisinde Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum konusunun bulunduğu temel dini bilgiler (islam-2) ders kitabı sayfa 33-34-35-36 Cevapları konusunu paylaştık. Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 33-34-35-36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı 33-34-35-36. Sayfa Cevapları Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 33 Cevapları MEB Yayınları

Yüce Allah’a en güzel isimlerle dua etmek sizde hangi duyguları uyandırır?
Cevap: Allah’a olan sevgi ve saygımızı hissetmemizi ve huzurlu hissettirir.


Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 34 Cevapları MEB Yayınları

YAZALIM

Zarîyat suresi, 58. ayet; Mümtehine suresi, 7. ayet ve En’am suresi, 65. ayetlerinin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr adresinden araştırarak aşağıya yazınız.
Cevap:

Zarîyat suresi, 58. ayet: Şüphesiz rızkı veren, sarsılmaz gücün sahibi olan yalnızca Allah’tır.

Mümtehine suresi, 7. ayet: Belki de Allah sizinle onlardan düşmanınız olan kimseler arasında (karşılıklı) bir dostluk meydana getirecektir. Allah kādirdir. Allah bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir.

En’am suresi, 65. ayet: De ki: “Allah size üstünüzden veya ayaklarınızın altından bir azap göndermeye ya da sizi muhalif gruplara ayırıp birbirinize güçlerinizin acısını tattırmaya kādirdir.” Bak, anlasınlar diye âyetlerimizi nasıl açıklıyoruz!


Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 35 Cevapları MEB Yayınları

YAZALIM

Tâhâ suresi, 5. ayet; Furkân suresi, 59. ayet ve Şuarâ suresi, 5. ayetlerinin meallerini http://kuran.diyanet.gov.tr adresinden araştırarak aşağıya yazınız.
Cevap:

Tâhâ suresi, 5. ayet: Rahmân olan Allah arşa istivâ etmiştir.

Furkân suresi, 59. ayet: Gökleri, yeri ve bu ikisi arasında bulunanları altı günde yaratan, sonra arşa istivâ eden O’dur. O Rahmân’dır. O’nu bilen birine (yine kendisine) sor.

Şuarâ suresi, 5. ayet: Ne zaman Rahmân’dan kendilerine yeni bir uyarı gelse mutlaka bundan yüz ­çevirmektedirler.


Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 36 Cevapları MEB Yayınları

YAZALIM

Mâide suresi, 16. ayet ve Neml suresi, 59. ayetlerinin meallerini http://kuran. diyanet.gov.tr adresinden araştırarak aşağıya yazınız.
Cevap:

Mâide suresi, 16. ayet: Allah, kendisinin izniyle rızasını arayanları o kitapla kurtuluş yollarına erdirir, onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır, onları dosdoğru bir yola iletir.

Neml suresi, 59. ayet: De ki: “Hamdolsun Allah’a, selâm olsun seçkin kıldığı kullarına. Allah mı daha hayırlı yoksa O’na koştukları ortaklar mı?


Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı Cevapları 33-34-35-36.  Sayfa, Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.