Cevap Yaz
30 Kasım 2022, 13:51 - Sena Yazdı

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 60-65. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 60-65. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde imam hatip ortaokul öğrencileri için hazırlanmış olan kitaplardan olan ve içerisinde Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum konusunun bulunduğu temel dini bilgiler (islam-2) ders kitabı sayfa 60-65 Cevapları konusunu paylaştık. Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı 60-65. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı 60-65. Sayfa Cevapları Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum

Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 60 Cevapları MEB Yayınları

Arkadaşlarınızın size güzel isimlerle hitap etmesi size neler hissettirir?
Cevap: Arkadaşlarımın bana güzel isimlerle hitap etmesi beni mutlu eder ve özel hissettirir.


Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları MEB Yayınları

BULALIM

Aşağıdaki kutucuklarda her rakam bir harfi temsil etmektedir. Renkli kutulara altlarındaki rakamlara uygun harfleri yazınız ve istenen ayet meallerini bulunuz.
Cevap:
Temel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları MEB YayınlarıTemel Dini Bilgiler (İSLAM-2) Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları MEB Yayınları


YAZALIM

Yukarıdaki boşluklara Yüce Allah’ın el-Kuddûs, et-Tevvâb isimlerinin anlamlarını ifade edecek şekilde birer dua örneği yazınız.
Cevap:

El- Kuddüs→ “O Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. Melik’tir; Kuddûs’tür; Selam’dır; Mümin’dir; Müheymin’dir; Aziz’dir; Cebbar’dır; Mütekebbir’dir. Allah, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir.” (Haşr Suresi 23. Âyet Meali)

Et- Tevvab→ Ebü Hüreyre’da şöyle der: ”Efendimiz’den daha çok ‘Estağfirullahe ve etubü ileyhi ” Allah’ istiğfar eder ve O’na tevbe ederim! diyen başka birini görmedim” (Nesai, Kübra, IX, 171; İbn-i Hibban, Sahih, III, 207/928)


Temel Dini Bilgiler (İslam-2) Ders Kitabı Cevapları 60-65.  Sayfa, Esmâ-i Hüsnâ’yı Tanıyorum 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.