Cevap Yaz
16 Şubat 2024, 18:41 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 111 ve 112’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınlarıkonusu içerisinde Türkiye’de Göçün Sorunları başlıklı etkinlik çalışmalarını cevaplandırdık.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap


7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları Türkiye’de Göçün Sonuçlar

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 111 Ders Kitabı Cevapları

Şehrinizde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Projesi var mı? Araştırınız. Varsa şehrin görüntüsünü nasıl değiştirdiğini tartışınız.
Cevap: Evet var. Şehrimizde çarpık kentleşmeyle mücadele etmek amacıyla TOKİ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projeleri bulunuyor. Bu proje kapsamında çarpık kentleşme yapılan bölgeler yıkılıp yerlerine daha modern, planlı yapılar inşa ediliyor.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 112 Ders Kitabı Cevapları

BİRLİKTE YAPIYORUZ

Aşağıdaki görsellerde göç nedeni ile ortaya çıkan olumsuzluklar anlatılmaktadır. Bu olumsuzlukların ortaya çıkmasının nedenlerini ilgili alanlara yazınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 112 Ders Kitabı Cevapları - Trafik Sorunları

TRAFİK SORUNU: Trafik sorunu kentlerin kontrolsüz bir şekilde göç alıp birden nüfusunun artmasıyla meydana gelir. Kentin ulaşım planlaması aniden değişen nüfus planına göre hazırlanmadığı için sürekli olarak trafik sorununa yol açacaktır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 112 Ders Kitabı Cevapları
TARIM ALANLARININ AZALMASI: Tarım alanlarının azalması ile birlikte tarım yapan çiftçiler ve bu alanda çalışan mevsimlik işçiler işsiz kalacaktır.  Bunun yanı sıra ekonomik anlamda ülke güçsüzleşecektir.


Yukarıdakiler dışında göçün başka hangi sonuçları olabilir? Yazınız.
Cevap: Göçün işsizlik sorununu arttırması sonuçlarıda olabilir. Kent içerisinde iş bulmakta zorlaşan yerel halk birde üstüne gelen yeni göç dalgası ile iş bulmak dahada zorlaşacak ve işsizlik dahada büyüyecektir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 111-112. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.