Cevap Yaz
12 Şubat 2024, 21:22 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122-123. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122-123. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde 7. Sınıf öğrencilerimizin sıklıkla ihtiyaç duyabilecekleri konular arasında bulunan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 120-121-122 ve 123’teki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden bildirebilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122-123. Sayfa Cevapları MEB Yayınları konusu içerisinde Kil Tabletten Bilgisayara Konusunu işledik.


 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122-123. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap


7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122-123. Sayfa Cevapları Kil Tabletten Tablet Bilgisayara

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 120 Ders Kitabı Cevapları

KİL TABLETTEN TABLET BİLGİSAYARA

Geçmişten günümüze kadar bilgi nasıl korunup aktarılmış olabilir? Düşüncelerinizi açıklayınız.
Cevap: Geçmişten günümüze kadar yazının kullanımı ile beraber aktarılmıştır. Önemli olay ve bilgiler yazıya geçirilip gelecek nesile aktarılır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 120 Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 121 Ders Kitabı Cevapları

‘‘Tarih yazı ile başlar.’’ sözü niçin söylenmiş olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Çünkü tarihi tam anlamıyla yorumlayabilmek için elimizde bir takım belgeler olması gerekir. Örneğin yazının icadından önce yapılan bir savaşın detaylarını bilemeyiz çünkü bununla ilgili bir kaynak yoktur. Ama 1500 yıl önce yapılan bir savaşı biliriz çünkü bu zamanlarda yazı icat edilmişit bunun sonucunda savaş kayıt altına alınmıştır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 121 Ders Kitabı Cevapları

Yazının kolay yazılabilir hâle gelmesi, insanların işlerini nasıl kolaylaştırmış olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Herkesin bu yazı dilini okuyup yazabilmesi kolay hale geldi. Bu şekilde iletişim kuvvetlendi, ticaret kolaylaştı, bilgi aktarımı kuvvetlendi.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 123 Ders Kitabı Cevapları

Milattan önce yaşayan insanların hayatlarına ait bilgileri, hiyeroglifleri çözerek elde eden bilim insanları bunları nasıl başarmış olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Bu taş tabletler arkeoloji bilimi aracılığı ile bulunup dil bilimciler tarafından içeriği açıklanmıştır. Dil bilimciler bunun için yıllarca eğitim görmüştür.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 123 Ders Kitabı Cevapları

Hiyeroglif yazısındaki hangi cisimleri ve hayvanları tanıyorsunuz? O dönemde yaşadığınızı düşünün. Bu yazıyı yazma ve öğrenmenin güçlüklerinin neler olabileceğini açıklayınız.
Cevap: Hiyeroglif yazısında kartalları, yılanları, aslanları, küçük kuşları tanıyorum. Bu yazıyı öğrenmem bence çok zor. Çünkü resimleri hatırlamak bence çok zor.


Modern resim yazısı olarak tanımlayabileceğimiz yukarıdaki trafik işaretleri, ne anlama geliyor? Trafik işaretlerinin avantajları neler olabilir? Açıklayınız.
Cevap: Yukarıdaki trafik işaretleri trafik içerisinde bir takım yasak ve uyarıları bildiriyor. Bisiklet giremez, üç buçuk metrenin üstünde araç giremez, korna çalınmaz gibi anlamları vardır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 120-121-122. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.