Cevap Yaz
5 Mart 2024, 6:58 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı konusu içerisinde 7. Sınıf öğrencilerimizin ihtiyaç duyabilecekleri konular arasında bulunan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 125-126 ve 127’deki Ders Kitabı Cevaplarını paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları konusu içerisinde Kil Tabletten Tablet Bilgisayara başlıklı konunun cevaplarını işledik.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap


7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları Kil Tabletten Tablet Bilgisayara

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 125 Ders Kitabı Cevapları

“Bilgi birikerek ilerler.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız.
Cevap: Herkes birbirinin tecrübelerinden faydalanarak üstüne bir basamak çıkar. Örneğin arabanın icadında elektirkli otomobiller yoktu. Öncelikle çok ses çıkartan motorlu bir araba icat edildi, günümzüde onu geliştirerek nerdeyse hiç ses çıkartmayan sessiz arabalar ve elektrikli arabalar kullanılıyor.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 126 Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 126 Ders Kitabı Cevapları

Gizemli Mesaj

Firavun’un mezarının duvarında yazılı olan bu mesajı çözmek için Eski Mısır’da kullanılan hiyeroglif simgelerinden yararlanabilirsiniz.
Cevap: NIL HAYAT VERIR

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 127 Ders Kitabı Cevapları

BİRLİKTE YAPIYORUZ

Aşağıdaki tabloda yazının icadından günümüze kadar bilginin depolanması, yaygınlaşması ve aktarılmasında yaşanan değişiklikler verilmiştir. Bu değişikliklerin bilimsel birikime katkıları neler olabilir? İlgili alanlara yazınız.

Bilginin Kalıcılığını Sağlayan Unsurlar / Bilimsel Birikime Katkısı

Malatya Müzesi, Kil Tablet: Kil tabletler kağıt ve papirüsten önce yazının en etkili şekilde kullanileceği yazı tahtalarıydı. Pişirme süreleri, kullanışlı olmaması ve herkesin erişimi olmaması nedeniyle günümüzde kullanılmıyor.

Papirüs: Papirüs kağıttan önce icat edilmiş ve yazıyı kullanabilmek için çok etkili bir kağıt benzeri parçadır. Papirüs sayesinde ticari faaliyetler ilerlemiş, devletler arası diplomasi güçlenmiştir.

Kağıt: Kağıt günümüzde varlığını hala sürdüren, herkesin erişimi çok kolay olan bir maddedir. Üzerine bir çok kalemle yazı yazılabildiği için yazının kullanımı çok kolaylaşmıştır. Yaşamımızda olmazsa olmaz maddelerdendir. Hemen hemen her şeyi kağıt ile yaparız.

Teknolojik Ürünler: Teknolojik ürünler günümüzün teknolojik zirvesidir. Kağıtla yapılması uzun sürecek işleri teknolojik ürünlerle bir kaç tıkta yapabiliyoruz. Örneğin bir banka şubesine kağıt ile dilekçe yazıp başka birine para göndermek yerine bir kaç tık ile istediğimiz kişiye anında para gönderebliyoruz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 125-126-127. Sayfa Cevapları MEB Yayınları” 2023-2024

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.