Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 10:58 - Zülal Güneş Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 7. sınıf öğrencilerinin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Hatırlayalım konusunun bulunduğu 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 142 Cevapları konusunu paylaştık. Cevaplarla ilgili görüş ve önerilerinizi yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142.  Sayfa Cevapları Hatırlayalım

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 142 Ders Kitabı Cevapları

 Kaynakların ülke ekonomisindeki yeri ve önemini tartışınız
Cevap: Kaynaklar ülkelerin temel ihtiyaçlarıdır. Ülkede ne kadar çok olursa hem ülke içi kullanımı sağlar hem de ülke dışına satımını sağlar. Kaynakların bolluğu ülke ekonomisi açısından çok iyidir. Fakat gereksiz kullanım ülke ekonomisinin giderek sarsılmasına neden olur. 

Ekonomik faaliyetlerin sosyal hayatımıza etkisini tartışınız
Cevap: Ekonomik faaliyetler toplumun hangi alanda gelişeceğini belirler. Hayvancılık ile uğraşılan bir yerde sosyal hayat yaşanması pek mümkün değildir. Turizm sektörü, tekstil, sanayi gibi yerlerde ise nüfus yoğunluğu fazla olduğu için ve her kültürden insan bulunduğu için sosyal hayat daha canlı olur.

 Toplumsal birlikteliğin oluşmasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini açıklayınız.
Cevap: Sosyal hayatta daha iyi, daha huzurlu bir ortam ve bir arada olarak bütün sorunlara karşı gelmek için toplumun birbirine yardım etmesi ve kötü zamanlarda dayanışma göstermeleri gerekir. 

 Türkiye ekonomisinin gelişmesinde nitelikli insan gücünün önemini açıklayınız
Cevap: Nitelikli insan gücü ile ülkeye katkısı olacak pek çok işler ekonomik olarak kalkınmayı sağlamaktadır. Ülkede iş gücünü yaratarak hem ülke ekonomisini canlandırıp hem de ülkedeki insanlara iş imkanı sağlayarak maddi yönden katkıda bulunur. 

 Mesleklerin gerektirdiği kişilik özellikleri, beceri ve eğitim sürecini açıklayınız.
Cevap: Meslekler belli bir eğitim sonrası oluşan kişilikler diyebiliriz. Her mesleğin belli başlı gerektirdiği işler bulunmakatdır. İlk olarak okulda bu meslek hakkında bilgi alırız. Daha sonra çalışma sahasına girerek beceri kazanırız. Beceri kazandıkça o meslekte daha iyi yerlere geliriz. 

Üretim, dağıtım ve tüketime dayalı yeni fikirler geliştirmenin önemini tartışınız.
Cevap: Bu faaliyetler birbirlerini tamamlayan faaliyetlerdir. Üretim, dağıtım ve tüketim de iş birliği çok önemlidir. Tüketicisi olmayan bir ürün üretimde bulunulursa dağıtımdan sonra talep olmadığı için ekonomik olarak zarara uğramasına neden olur. Bundan dolayı iş birliği içinde hareket edilmesi gerekir. 

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.