Cevap Yaz
22 Mayıs 2024, 21:50 - Furkan Yazdı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 210-211-212. Sayfa Cevapları MEB Yayınları

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 210-211-212. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde 7. sınıf öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyabileceği konular arasında bulunan ve içerisinde Yanlış Bildiğimiz Doğrular konusunun da bulunduğu 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 210-211-212 Cevapları konusunu paylaştık. Eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 210-211-212. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2. Kitap

7.Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 210-211-212. Sayfa Cevapları Yanlış Bildiğimiz Doğrular

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 210 Ders Kitabı Cevapları

Amerika’daki yerli halk kültürü hakkında neler biliyorsunuz? Bu yerli halkın sosyal yaşamlarının nasıl olduğunu araştırarak sınıfta arkadaşlarınıza anlatınız.
Cevap: Amerika’da halk bizden farklı olarak mahalle kültürü yaşamaktalar. Halk mahalle kültürünün etkisiyle sık sık mahalle içi aktiviteler yapıp panayırlar düzenlemekteler.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 211 Ders Kitabı Cevapları

Güney Afrika Cumhuriyeti, Mısır, Nijerya gibi diğer gelişmiş Afrika ülkelerindeki ekonomik hayatı araştırarak ilginç bulduğunuz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Bu tarz ülkelerde ekonomi kısmen gelişmiş olsa bile ülkenin geri kalmışlığı altyapıdan, hayat standartlarından ve havasından belli olmakta. Ülkelerin kirli havalara sahip olması ve altyapısının kötü olması en çok şaşırdığım noktalar.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 212 Ders Kitabı Cevapları

Kast sisteminin uygulandığı bir toplumda yaşasaydınız neler düşünürdünüz? Açıklayınız.
Cevap: Kast sisteminin uygulandığı bir toplumda yaşamak çok üzücü olurdu çünkü fikrinin neredeyse bir önemi olmuyordu. Fakir doğduysan her zaman fakir kalıyorsun, gelişemiyorsun. Bir sınıftaki insanlar diğer sınıftaki insanlar arasında  farklı görünüyordu.


BİRLİKTE YAPIYORUZ

Aşağıdaki tabloya önce merak ettiğiniz kültürleri yazınız. Daha sonra o kültürle ilgili ne bildiğinizi yazınız. Gerekli araştırmaları yaptıktan sonra neler öğrendiklerinizi yazarak çeşitli kültürlere karşı kalıp yargılarınızı sorgulayınız.
Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Sayfa 212 Ders Kitabı Cevapları


7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 210-211-212. Sayfa, Yanlış Bildiğimiz Doğrular 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.