6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı

6. Sınıf sosyal bilgiler ders kitabı cevapları ile birlikte sunulduğunda hem eğitimci açısından hem de öğrenci açısından bir çok olumlu sonuç doğurmaktadır. 6. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı, kaynağı aktaran eğitimci cevaplardan yararlanabileceği gibi öğrenciler soruları çözerken kaynaktaki cevaplar çözümlemeler halinde de olduğu için öğrencilerin örenme süreçleri çok daha verimli geçecek ve öğrenciler çok daha rahat öğrenebileceklerdir. Her dersin olduğu gibi 6. sınıf sosyal bilgiler ders kitabı konularının da insan hayatındaki yeri her zaman için önemli bilgileri içerdiği için okul sıralarında bu dersi doğru öğrenen bir öğrenci hayatı boyunca bu öğrenmenin meyvesini yiyebilecektir. Öğrenmenin doğru ve etkili olabilmesi de kaynakların varlığı ve bu kaynağı en etkin şekilde öğrencilere aktarabilen eğitimcilerin varlığı ile mümkün olacaktır. Bu nedenle forum sınıf sitesinde var olan tüm kaynaklara ve sosyal bilimler dersinde kullanılması için 6. Sınıf sosyal bilgiler anadol yayıncılık kaynağına ulaşım sağlayabilmek ve bu kaynağın zenginliklerini öğrencilere aktarabilmek için sitemizden kaynakları satın alabilirsiniz.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf sosyal bilgiler ders kitabı konusunu gören 6. sınıf öğrencilerimiz her dönemde öğrenmelerini olumsuz etkileyecek bir süreç yaşanabilmektedir. 6. sınıf öğrencileri artık çocukluk ile ergenlik dönemi arasında ince bir yerde oldukları için öğrenmeyi, dersi dinlemeyi reddedebilirler. Bu gibi sancılı durumların üstesinden gelebilmek öncelikle süreci iyi yönetebilecek öğretmenlerin varlığı ile mümkün olabilmektedir. Sonrasında ise öğrencinin ilgisini derse çekebilecek kaynakların varlığı da öğrencileri derse adapte edebilmeleri açısından önemli başka bir detaydır. İçeriği zengin, kolay öğrenmeye yardımcı olan, oldukça renkli ve en önemlisi içeriğinde çözümlemeli soruları barındıran kaynaklar her yaştaki öğrenci için öğrenciyi derse bağlama noktasında eğitimciye yardımcı olacaktır. 6. Sınıf sosyal bilgiler kitabı cevapları ile birlikte sunulduğu için bu verime katkı sağlayabilecek bir kaynak olarak karşınıza çıkmaktadır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Cevapları

Başarı hayatın her noktasında öğrenci için önemli bir basamaktır. Başarılı olmak öğrencinin özgüvenini arttırırken çevresindeki insanların da ona olan ilgisini olumlu yöne çevirecek bir olgudur. Bu nedenle öncelikle tüm öğrenciler sonrasında ise tüm bireyler hayatlarının her aşamasında başarı basamaklarını tırmanmak ve en başarılı olabilmek için çaba sarf ederler. Okul yıllarında başarılı olabilmenin ilk yolu tabi ki dersi derste dinleyerek anlamak ile başlamaktadır. Öğretmen en özenle seçtiği kaynaklardaki en verimli bilgileri, en iyi aktarabileceği haliyle öğrencisine sunarken, öğrencilerde bu bilgileri öncelikle derslerde dinleyerek anlama sonrasın da ise iyi bir ev çalışma sistemi sayesinde tamamen öğrenebilme ile taçlandırmaktadır. Dersi derste öğrenmiş ve ev çalışma sistemiyle pekiştirmiş her öğrenci öncelikle dersin sınavlarında sonrasında ise hayatı boyunca karşısına çıkabilecek tüm sınavlarda başarılı olabilmektedir.

Başarılı olan öğrenciler hayatlarının her noktasında başarının gururuyla ve motivasyonuyla başarılı olmaya devam edecektir. Okul derslerinde başarılı olmanın kaynaklar ile bağlantısının yüksek olduğu bilinen bir gerçektir. 6. sınıftaki öğrencilere sosyal bilgiler dersi verilirken 6. Sınıf sosyal bilgiler cevapları da kaynakla birlikte sunulduğunda öğrenciler hem derste hem de ev çalışma sistemindeki başarı kaynakların varlığı ile bütünleşmiş olacaktır.

Her öğrenci önce öğrenebilmek için sonrasında ise öğrenmiş olduğu bilgiyi öncelikle sınavlarında sonrasın da ise tüm hayatında kullanabilmek için eğitim öğretim hayatına dahil olmaktadır. Öğrenilmesi gereken bilgiler tabi ki derslerin içeriklerine göre çeşitlense de en nihayetinde öğrenmek ve öğretebilmek için en gerekli materyal kaynakların varlığıdır. 6. sınıf öğrencilerine bu bağlamda ders anlatan öğretmen 6. Sınıf sosyal bilgiler anadol yayıncılık kaynağını forum sınıf sitesinden temin ederek öğrencilerine katkı sağlayabilmektedir. Aynı şekilde öğrencilerin de elinde bu kaynakların olması öğrencilerin öğrenmesinde çok daha olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle ev çalışma sisteminde öğrencinin elinde kaynak olması ve bu kaynağın içeriğinde çözümlemeler soru ve cevaplar olması öğrenme düzeyinin artmasına katkı sağlayacaktır.

Her eğitimcinin öğrencisine dersi anlatırken kaynaklardan faydalanması hem dersi daha iyi anlatmasına yardımcı olacaktır hem de öğrenci bu kaynak çeşitliliği sayesinde ders ile ve konu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilecektir. Bilgi birikimi yüksel öğrenci önüne çıkabilecek okul sınavları ya da tüm hayatı boyunca karşına çıkabilecek sınavlarda son derece başarılı olabilecektir. Başarısı yüksek her öğrenci motivasyonu yüksek ve hayatı başarmanın verdiği etkiyle ayakları yere sağlam basan birer birey oluşumuna olanak sağlayacaktır.

Kaynak çeşitliliği sağlarken tüm eğitimciler forum sınıf sitesindeki çeşitli ders kaynaklarından faydalanabilirler. Her dersin kitabı zengin içerikleri ile birlikte ve soru cevap içeriklerinin de olması ile satışa sunulmaktadır. 6. Sınıf sosyal bilgiler cevapları da bu kaynakların içerisinde sizlere sunulan içeriklerdendir.

Gerek eğitimcilerin hem dersi daha rahat sunabilmesi için hem de öğrencilerine en iyi şekilde aktarım yapabilmesi için kaynak çeşitliliğine baş vurması gerekmektedir. Öğrencilerin de elinde ne kadar çok kaynak olursa o dersi öğrenmeleri düzeyleri o derece artacaktır. Kaynak varlığı hem eğitimci hem de öğrenci açısından son derece önemli bir noktadır. Bu nedenle hangi sınıfta olursa olsun öğrenci kaynak konusunda ne kadar çok zengin olursa öğrenme ve başarı da o denli fazla olacaktır. Kaynak temininde bulunmadan önce mutlaka forum sınıf sitesini ziyaret etmenizde fayda olacaktır.

Başarılı tüm öğrenciler başarılı bir eğitimcinin ve içeriği zengin kaynağın birleşmesi ile meydana gelecektir. Ayrıca başarılı her öğrenci hayatı boyunca başarılı olmayı sürdüreceği için başarı sürekli sağlanmalı ve başarılı öğrenciler kaynaklar ile desteklenmelidir.

 

Bu kategoride 6. Sınıf Sosyal Bilgiler ders konularını ve ders kitabı cevaplarını bulabilirsiniz. Diğer tüm konuları bulmak için arama yapabilirsiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler
Forum Başlıkları
Tarih
Kut anlayışı devletin yönetiminin babadan oğula geçmesidir. Bu yüzden o aile dışında kimse ülkeyi yö...
25 Kasım 2021 10:08
yazan: Betül
1
Çok teşekkür ediyorum çünkü siz bana yardımcı oldunuz....
08 Ekim 2021 10:00
yazan: Furkan
3
çok ama çok taşekkürler ödev mödev kalmadı sayesinde çok sağ olun baybay...
07 Ekim 2021 14:09
yazan: Betül
17
06 Aralık 2023 23:55
yazan: Furkan
0
08 Ekim 2021 09:38
yazan: Furkan
3
Gerçekten çok ama çok teşekkürler FORUMSİNİF.COM bana çok yardımcı oldunuz ♥️...
26 Aralık 2019 15:13
yazan: Gülsüm
15
13 Aralık 2019 11:58
yazan: Furkan
6
24 Kasım 2021 01:49
yazan: admin
2
Selamünaleyküm arkadaşlar Çok iyi zorlandığım bazı şeyleri çok anlıyorum. Örfü hukuk kuralları uygul...
25 Kasım 2021 10:13
yazan: Betül
2
İnsanlar arasında yapılan ticaret eskiden takas usulü ile yapılırdı. Günümüzde ise insanlar arasında...
30 Eylül 2021 13:59
yazan: Betül
1
06 Ekim 2019 16:52
yazan: Gülsüm
3
6. sınıf sosyal bilgiler kitabı cevapları anadol yayıncılık konusunun cevaplarını tek konuda paylaşm...
24 Eylül 2021 14:07
yazan: Furkan
1
Teşekürler ödevimi yapmama çok yardım etti Teşekkürler ANADOL YAYINCILIĞI ÇOK TEŞEKÜRLER...
27 Eylül 2021 09:13
yazan: Binnur
3
Çok güzel beğendim Ödevime yardımcı oldu teşekkürler...
30 Eylül 2021 13:58
yazan: Betül
2
08 Ekim 2021 10:41
yazan: Furkan
4
Teşekküler çok yardımcı oldunuz sağolun kim bu siteyi kurmuşsa ona iletin bu mesajı bu siteyi sürekl...
27 Eylül 2021 09:10
yazan: Binnur
2
Ödevlerimde çok yardımcı oluyorsunuz seni seviyorum forum Teşekkürler herkeze iyi dersler......
10 Temmuz 2021 08:35
yazan: Enes
3
Arkeoloji bilimiyle ilgilenen arkeologlar çok eski uygarlıklardan kalan eski tarihi yapıları belirli...
26 Kasım 2021 13:30
yazan: Furkan
1
Büyük Selçuklu Devleti fetihleri batı yönünde yaptığı takdirde Anadolu'nun kapılarını Türklere açmış...
12 Aralık 2019 09:59
yazan: Furkan
1
Türkiye Selçukluları Dönemi’nde yapılan kültürel faaliyetlerin Anadolu’nun Türkleşme sürecine yaptığ...
17 Mart 2023 09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Çalışma yapacağım konuyu belirledim. Konu hakkında bilgi topladım. Topladığım bilgileri kendi cümlel...
15 Ocak 2020 10:50
yazan: Selin
1
Sosyal yardımlaşma ve dayanışma bir toplum için çok önemlidir. Yardımlaşma sayesinde toplumda buluna...
10 Ekim 2019 10:22
yazan: Furkan
1
Beğendim ? Çok güzel bir site çok memnunum bu siteden 10 numara hepsi doğru bazen de hocaların dedik...
13 Ocak 2020 06:50
yazan: Selin
2
Eskiden tarım ve hayvancılık yaygın olduğu için insanlar yaşayacakları yeri su kaynaklarına yakın, t...
23 Eylül 2021 11:30
yazan: Binnur
1
10 Ekim 2019 12:21
yazan: Furkan
2
Kendi ilgi ve yeteneklerimi göz önünde bulundurarak doğru bir meslek seçimi yapmalıyım. Bu, ileride...
23 Mayıs 2023 09:36
yazan: Furkan
1
23 Eylül 2021 10:30
yazan: Binnur
17
Ailemizin içinde çoğu şey paylaşarak yapılır. Ev işleri mutlaka iş bölümü ile yapılır. Onun dışında...
08 Ekim 2019 12:30
yazan: Gülsüm
1
23 Eylül 2021 09:40
yazan: Binnur
1
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları için çok yardımcı oldu, ödevim için çok çok çok teşek...
23 Aralık 2019 14:25
yazan: Beyza Sultan
1
hak ve özgürlük kavramları komşuluk ilişkilerinde de mevcuttur. Her komşu kendi alanında yaşamalıdır...
09 Ekim 2019 08:05
yazan: Furkan
1
11 Eylül 2019 05:33
yazan: admin
3
Selamun eleyküm sizin buradan başka açtığımız ders cvp uygulamaları var mı acaba...
09 Temmuz 2021 07:03
yazan: Enes
2
Aslında güzel ama bir şey eksik matematik yok. 6.sınıfa gidiyorum ama matematik hiç bulamıyorum...
10 Temmuz 2021 20:00
yazan: Enes
2
Aileler birbirlerine çok yakın olmalı bence çünkü kötü birşeyde yanında olan kişiler onlar sonradan...
21 Ağustos 2019 15:10
yazan: Furkan
1
Seçimlere katılım oranının yüksek olması siyasi istikrarı sağlamaktadır. Yönetimde çeşitliliği artır...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Vergilerimizi vermek en önemli vatandaşlık görevlerimizden biridir. Vergilerimizi vermediğimiz takdi...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Seçimlerde her vatandaşın bir oy kullanma hakkına sahip olması demokrasinin eşitlik ilkesine vurgu y...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Sizin sayenizde ödevlerimi yapabiliyorum bütün sınıfa sıranın üzerine çıkıp bı konuşma yapıcam konuş...
27 Aralık 2021 15:23
yazan: Beyza Sultan
17
Milli kültürümüz bizi biz yapan değerlerimizdir. Kendimizi bu şekilde toplumda var ederiz. Popüler k...
22 Mart 2023 13:27
yazan: Zülal Güneş
1
Kaynakların bilinçsiz tüketimi onların tükenmesine sebep olur. Dünya bir uyum içinde işlerken bir ka...
27 Aralık 2021 13:51
yazan: Beyza Sultan
1
Okula gidemeyip bir işte çalışmak zorunda kalan kız çocuğu, sahip olduğu haklardan eğitim hakkını ku...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Kaynakların bilinçsizce kullanımı canlılar hayatını olumsuz yönde etkiler. Kaynaklar canlıların yaşa...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Milli bayramlarımızın ülkemizin her tarafında coşkuyla kutlanmasının toplumsal katkıları oldukça öne...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Her şeyden önce hayati tehlikemiz olmaması gerekir. Eğer yaşayabiliyorsak hayatımızda bize sunulan ş...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Aile içerisinde alınan kararlarda hepimizin eşit şekilde fikri alınmaktadır. Bu da bizi birey olarak...
14 Ocak 2022 11:02
yazan: Zülal Güneş
1
Bu gördüğüm en iyi site. Ödevlerim burdan kolaylıkla yapabiliyorum. Bu siteye teşekkür ediyorum.ama...
08 Ekim 2021 11:24
yazan: Betül
23
Büyük Selçuklu Devleti 11. ve 12. yüzyıllarda büyük fetih hareketlerine başlamıştır. Fetihler başarı...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Farklılıklara karşı ön yargılı olmak toplumu kötü bir yönde etkilemektedir. Ön yargı bir insanı tanı...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Sıralarımız ve sandalyelerimiz ağaçtan yapıştır. Akıllı tahtamız demirden yapılmıştır. Çöp kutumuz i...
27 Aralık 2021 13:44
yazan: Beyza Sultan
1
Bence güvenli ve etkili bir site bana yardımcı oldu teşekkürler forumsinif.com...
26 Ocak 2020 19:32
yazan: Furkan
1
gerçekten çok iyidi. herşey öğretmenim istediği şekildedi bu beni çok mutlu etti sizin sayenizde old...
26 Kasım 2021 14:20
yazan: Furkan
2
Millî sporcumuz Nesrin Olgun Arslan Türk kadınının toplumsal yönden temsiline çok güzel bir şekilde...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yaşadığımız sorunlara karşı her zaman sakin kalmalıyız. Yıkıcı olmak yerine yapıcı olmalıyız. Olayla...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Uygurlar, Hunlar ve Kök Türkler önemli Türk halklarıdır. Hepsi tarım ve hayvancılıkla ilgilenmiştir....
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Alışverişlerimizden sonra mutlaka fiş almalıyız. Aldığımız ürünlerle fişte olan tutarın birbiriyle a...
27 Aralık 2021 14:15
yazan: Beyza Sultan
1
Ülkemizde kadınları toplumsal hayatta daha değerli kılmak için kadınların eğitimleri için çeşitli ya...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
İslamiyet'in doğuşuyla birlikte İslamiyet öncesi dönem olan Cahiliye dönemi bitmiştir. Kadınlara ve...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Bizim kültürümüzde düğünler çok önemlidir. Düğünler büyük coşkuyla kutlanır. Eş, dost, akraba herkes...
13:51
yazan: Zülal Güneş
1
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yasama, yürütme ve yargı güçleri birbirlerinden farklı güçlerde olsa...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
14 Ocak 2022 11:17
yazan: Zülal Güneş
3
TÜRKSOY kültürel bağların güçlendirilmesi ve korunması için kurulmuş bir teşkilattır. TİKA ise Türki...
22 Mart 2023 13:27
yazan: Zülal Güneş
1
Muson iklimi yıllık düşen yağış oranının yılın belli bir bölümünde toplandığı ayrıca sıcaklığında yü...
17 Mart 2023 09:30
yazan: Zülal Güneş
1
İnsanların birbirine saygı ile yaklaştığı ve anlayışlı olduğu bir toplumda refah seviyesi yüksek olu...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Teknolojinin hızla gelişiyor olması insanların hayatını olumlu yönde etkilemektedir. Gün geçtikçe te...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Mevlana’nın ve Ahi Evran’ın Anadolu’nun yurt edinme sürecine önemli rolleri olmuştur. Mevlana insanl...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Doğru bir meslek seçimi hayatımız için çok önemlidir. Mesleklerimiz ömür boyu yapacağımız işlerdendi...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Sınavlarımdan önce burada bulunan ünite değerlendirme çalışmalarını mutlaka yapıyorum. Bu sayede sın...
20 Ocak 2022 15:28
yazan: Zülal Güneş
1
Teknolojinin gelişmesi her ne kadar iyi olsa da beraberinde işsizlik, sağlıksal problemler, asosyall...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılmak, toplumsal birlik ve beraberliğ...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Kaynakların bilinçsiz kullanıyor olması canlılara büyük oranda zarar verir. Mesela su israfı canlıla...
17 Mart 2023 09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmes...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Ev, okul ve toplumda demokratik bir yaşam sürmek oldukça önemlidir. Demokrasi varsa adalet ve eşitli...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Mesleğimizi seçerken en önemli sormamız gereken soru hangi alanlarla ilgilenmeyi sevdiğimizdir. Sevm...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Geçmiş dönemlerde insanlar, bir bölgeyi yerleşim yeri olarak tercih ederken ilk olarak bu yerin ikli...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasının gelecekteki yaşam üzerinde oldukça önemli bir yeri olacağını...
17 Mart 2023 09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Asya kelimesi ters olarak yazılmış Aysa diye yukarıdan aşağıya...
08 Ekim 2021 11:19
yazan: Furkan
1
Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerde turizm ilk akla gelen ekonomik faaliyetlerdendir. Ayrıca ta...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Monarşi yönetiminde demokrasiye uygun olmayan en önemli faktör yönetimin halk tarafından seçilmediği...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Demokraside lideri hak seçer. Oligarşi yönetiminde ise liderleri güçlü azınlıklar seçer. Demokraside...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
166-167-168-169. sayfaların hep cevabı var gerçekten çok yardımcı oldu bana Allah bu siteden razı ol...
26 Ocak 2020 18:13
yazan: Furkan
1
Teokrasi yönetimi bir dini liderin toplumu yönetmesi veya kurumların toplumu yönetmesidir. Demokrati...
17 Mart 2023 13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Komşuluk ilişkileri eskiden herkesin aile gibi yaşadığı ilişkilere verilen addır. Günümüzde eskisi k...
13:51
yazan: Zülal Güneş
1
güzel çok ama çok teşekkürlerimi sunuyorum ödevlerimi forumsınıf.com sitesinden yapacağım ve ödevler...
05 Ocak 2020 19:09
yazan: Gülsüm
3
31 Aralık 2019 11:00
yazan: Gülsüm
2
Büyük kentler köylere ve küçük şehirlere oranla çok fazla gelişmiştir. Ulaşım daha kolaydır, çeşitli...
11 Ocak 2020 20:00
yazan: Selin
1
Akdeniz ikliminin en yaygın ekonomik faaliyeti tarımdır. Sıcak bir iklim olduğu için birçok tarım al...
21:00
yazan: Selin
1
Valla çok işime yaradı işime geliyor artık buradan yapacağım ??...
15 Ocak 2020 09:50
yazan: Selin
2
çok sağ olun hoşuma giti sağ olun Allah sizden razı olsun sayenizde öğretmenim bana yüksek not kulan...
26 Şubat 2021 23:59
yazan: Selin
1
12 Ocak 2020 20:10
yazan: Selin
2
14 Ocak 2022 11:11
yazan: Zülal Güneş
2
Bu site harika yav gerçekten çok harika hepsi sizin sayenizde ne güzel bir site bu derslerimde çok y...
27 Şubat 2021 09:42
yazan: Selin
1
Yardımlaşma insan için çok önemlidir. İnsanın içindeki iyi duyguları daima canlı tutar. İnsanlar ara...
23 Eylül 2021 08:58
yazan: Binnur
1
Çok güzel emeğinize sağlık bir arkadaşımız demişki buradan bakmayın kendiniz yapın burdan bakarak bi...
16 Ocak 2020 09:45
yazan: Selin
10
Evet bana da çok yardımcı oldu ve daha da olmaya devam ediyor kim bu siteyi kurduysa ve kim içine bi...
27 Şubat 2021 19:42
yazan: Selin
2
05 Mart 2020 13:30
yazan: Gülsüm
5
Bu site çok güzel ödevlerimi rahatlıkla kontrol edebiliyorum çok teşekkür ederim bana yardımcı olduğ...
12:30
yazan: Gülsüm
7
Film, dizi, müzik, oyun gibi şeylerin patentini alan kişi tarafından değil de yasa dışı yollardan ka...
26 Kasım 2021 14:31
yazan: Furkan
1
Gerçekten çok güzel bir site burası. Yani diğer sitelere baktığımda hep belli bir siteden bakıp heps...
25 Şubat 2021 15:40
yazan: Selin
1
bu sefer bu siteden bakmaca Allah sizden zari olsun bu site çok güzel ve bu sitede arkadaşım Hamza t...
05 Mart 2020 11:30
yazan: Gülsüm
1
02 Şubat 2020 12:31
yazan: Furkan
6
Çok güzel bir uygulama çok yardımcı oldu bana teşekkür ederim ?❤️...
26 Kasım 2021 15:39
yazan: Furkan
17
Demokrasi tam olarak adaleti simgeleyen bir yönetim biçimdir. Bu da bir ülkenin yönetiminde izlenece...
14 Ocak 2022 10:57
yazan: Zülal Güneş
1
27 Aralık 2021 14:12
yazan: Beyza Sultan
5
İnsanların dayanışma içerisinde yaşıyor olması insanlar için oldukça önemli bir durumdur. İnsanlar a...
16 Mart 2023 11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Türklerin İslamiyet’i kabul etmeden önce birden çok dini inanış biçimleri vardır. Şamanizm, Budizm,...
11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Anadolu’nun tarih boyunca uygarlıklar ve devletler tarafından yerleşim yeri olarak tercih edilmesini...
11:52
yazan: Zülal Güneş
1
Orta Asya’nın coğrafi özelliklerinin Türkler açısından önemli bir yeri vardır. Bu bölge eski İpek Yo...
17 Mart 2023 09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Tarihi ticaret yollarının toplumlar arası ilişkileri olumlu yönde etkilemiştir. Bu yollarda yapılan...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Ülkelerin nüfus dağılımını eşit değildir. Bunun en önemli sebeplerinden biri iklimdir. İnsanlar ikli...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Ülkemizde nüfusun en az olduğu il Tunceli’dir. Tunceli'nin nüfusunun az olmasının sebepleri arasında...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Ülkemizde nüfusun en fazla olduğu il İstanbul'dur. İstanbul bir metropoldür. Sanayileşme yüksek oran...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
İklim, insanların yaşamını doğrudan etkiler. Mesela soğuk ve yağışlı havalarda ince giyinip ıslanırs...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Antalya ve Erzurum gibi farklı şehirler arasındaki sıcaklık farkı birden çok sebepten dolayı yaşanır...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Ülkemizin temel beşeri coğrafya özellikleri beş dal altında incelenebilir. Din, eğitim, dil ve kültü...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Türkiye’nin jeopolitik açıdan dünya üzerinde önemli bir konumda bulunmaktadır. Ülkemiz köprü görevi...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Tarihin eski dönemlerindeki uygarlıklara ait kalıntılar arkeoloji denilen kazı bilimi tarafından kaz...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Evimizde kullandığınız teknolojik aletler günlük yaşamımızı özellikle zaman konusunda büyük oranda k...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Kaynakların ülkemiz ekonomisindeki yeri çok büyük ve çok önemlidir. Ülkemiz yeraltı kaynakları bakım...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Bir bölgede yatırım ve pazarlama işlemlerini gerçekleştirmek için o bölgenin coğrafi özelliklerine d...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Yenilenebilir enerji kaynakları çevre kirliliğini azaltma konusunda oldukça önemlidir. Enerji kaynak...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Nitelikli insan gücü ülkemiz ekonomisine büyük oranda güç katar. Nitelikli demek konu hakkında bilgi...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Vergi vermek bir vatandaşlık sorumluluğudur. Vergilerimizi vermediğimiz zaman çeşitli sorunlar baş g...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Bireyler kendi hak ve sorumlulukları sayesinde toplumda söz sahibi olurlar. Sağlıklı bir hayat süreb...
09:30
yazan: Zülal Güneş
1
Takım sporlarından bireysel başarıdan ziyade birlikte hareket etmek oldukça önemlidir. Bu yüzden gör...
13:51
yazan: Zülal Güneş
1
Günümüzde insanların barış ve huzur içerisinde ayrım yapılmaksızın yaşaması için herkesin birbirine...
13:51
yazan: Zülal Güneş
1
Aile içi yardımlaşma ve dayanışmaya en büyük örnek aile içi yapılan iş paylaşımlarıdır. Ayrıca önyar...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yollar sadece bir yerden bir yere gitmek için kullanılmaz. Gidiş geliş esnasında toplumlar arası kül...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Türkler Moğol istilaları, ekonomik sıkıntılar gibi çeşitli nedenlerden dolayı Anadolu'ya göçerek yer...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Tarihi İpek Yolu ticaret için önemli bir yoldu. Ticari faaliyetler esnasında kullanılan bu yol sayes...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Pilotlarda kaptanlarda ilk önce hava koşullarına göre çeşitli yöntemler geliştirmiştir. Bunu dışında...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Büyük kentlerde sanayinin gelişmiş olması iş gücünü artırır. Küçük kentlerde işsiz olan insanlar bur...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Dünya üzerinde farklı iklim tiplerinin etkili olmasının çeşitli artı ve eksi yönleri bulunmaktadır....
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Teknolojik gelişmeler doğrultusunda sürekli olarak güncellenen robotlar günlük hayatımızda birçok ye...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Korsan ürünler bir ürünün üretim yeri dışında üretilmesi ve bandrolsüz şekilde olması nedeniyle daha...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Marmara'da otlak alan az olduğu için ahır hayvancılığı yapılır. Doğu Anadolu'da ise otlak alan çok f...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Nitelikli insan gücü bilim, ekonomi gibi alanlarda oldukça önemlidir. İşini bilen insanlar bir toplu...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Monarşi yönetiminde insan hak ve özgürlüklerine neredeyse önem verilmez. Cumhuriyet yönetiminde insa...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yargı yetkisinin bağımsız olması hukukun üstünlüğünün bir göstergesidir. Demokratik bir toplum için...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Dış ticaretin ülkelerarası ilişkilerde ekonominin yanı sıra fark edilmese de toplumlar arası kültüre...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Toplumda kadın-erkek ayrımı yapılması adaletsizliğin en büyük göstergesi olur. Adaletin olmadığı bir...
13:52
yazan: Zülal Güneş
1
Yönetim yapısını oluşturan yasama, yürütme ve yargı güçleri birbirlerinden farklı durumlarda olsa bi...
22 Mart 2023 13:27
yazan: Zülal Güneş
1
emeğinizden dolayı teşekkür bu siteyi Adnan adlı bir arkadaşıma gösterdim sağun oda bu siteden sebep...
26 Şubat 2021 12:42
yazan: Selin
1
Harika bir site tenks ?? benim için. Yapmışsınız,??...
27 Aralık 2021 15:00
yazan: Beyza Sultan
1
Gelecekte ülkeme katkı sağlamak için doktor olmak isterim. Ülkemizi çeşitli araştırmalar sayesinde s...
14:24
yazan: Beyza Sultan
1
28 Şubat 2021 12:42
yazan: Selin
3
Bu siteye ilk defa giriyorum ve bayıldım şok oldum diğer sitelerin 1000 kati daha güzel yazıları yaz...
01 Ağustos 2021 12:54
yazan: Selin
1
süper bir yer bayıldım bundan sonra bütün sorularımı buradan sorucam...
08 Ekim 2021 10:42
yazan: Furkan
2
Çok sağ ol bu siteyi çok beğendim. Cevaplar çok iyi her şey için sağ olun ??...
26 Kasım 2021 13:56
yazan: Furkan
3
Türkiye her zaman ihtiyacı olanlara yardım eder. Bünyesinde bu tarz faydalı yardım kuruluşlarının ol...
25 Şubat 2021 06:42
yazan: Selin
1
Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.