Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:59 - Zülal Güneş Yazdı

“Barış İçinde Yaşamak” Konulu Bir Olay Yazısı

Soru: “Barış İçinde Yaşamak” Konulu Bir Olay Yazısı
Cevap:

Yıllar yıllar önce, birbirleri ile kavgalı karşılıklı iki köy varmış. Bu köylerde yaşayan kimse karşı köyden biriyle asla konuşmaz hatta her fırsat bulduklarında kavga ederlermiş. Günlerden bir gün, bu köylere çok şiddetli bir yağmur yağmış ve tüm gün yağan yağmur ile bu iki köyde sel meydana gelmiş.

Tüm ağaçlar yıkılmış, bahçeler, tarlalar, evler su içinde kalmış. Köylüler selin yıktığı ve mahvettiği köylerini nasıl eski haline getirebileceklerini düşünürken, köylülerden biri bunun ancak iki köy birlik ve barış içinde el ele verirse çözülebileceğini söylemiş.

İlk başta bu fikre karşı çıksalar da kabul etmeye mecbur olan her iki köyün sakinleri, bir araya gelerek işbirliği içinde iki köyü de eski haline getirmiş. Kavganın ve tartışmanın ne kadar anlamsız olduğunu bu sayede anlayan köylüler bundan sonra hep barış, huzur ve mutluluk içerisinde bir arada yaşamış.

Barış Konulu Bir Yazı

“Barış İçinde Yaşamak” Konulu Bir Olay Yazısı

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 15. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.