Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:33 - Zülal Güneş Yazdı

Barkod Sistemi Olmasaydı Günlük Hayatımızda Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırdık?

Soru: Barkod Sistemi Olmasaydı Günlük Hayatımızda Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırdık?
Cevap:

Barkod sistemi olmasaydı, alışverişlerde bu ürünlerin kişiler tarafından satın alınması işlemi çok uzun sürer, kasiyerlerin tüm ürünlerin bilgilerini ve fiyatlarını ezberlemesi gerekirdi. Firmalar, ürünlerinin stok takibini yapamaz, ürünlerin fiyatlarını anında sisteme okutarak göremezdi.

Barkod Sisteminin Bize Sağladığı Kolaylık Nedir?

Barkod Sistemi Olmasaydı Günlük Hayatımızda Ne Gibi Zorluklarla Karşılaşırdık

Barkod sistemi, ürünlerin alım satım süreçlerini oldukça kolaylaştıran bir sistem olarak, cihazlara okutulması sayesinde çok kısa bir sürede alışverişin tamamlanabilmesini sağlarken, aynı zamanda işletmelerin de stoklarını takip edebilmesini sağlamaktadır.

Bu nedenle eğer barkot sistemi hayatımıza girmiş olmasaydı tıpkı eskiden olduğu gibi alışverişler için satın alma işlemleri çok uzun sürer ve kasalarda uzun kuyruklar oluşurdu. Kısacası hem tüketiciler için hem de işletmeler için oldukça zor bir durum olurdu.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 223. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.