Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 10:30 - Sena Yazdı

Bir sporcu rakiplerine nasıl davranmalıdır?

Sporcular Rakiplerine Nasıl Davranmalıdır?

Sporcular rakiplerine en başta saygı duymalıdır. Her sporda galip gelmek söz konusu olamayacağı gibi mağlup olunabileceği bilincinde olarak saygılarını bozmamalıdırlar. Birbirlerine centilmen olmalı ve kurallara göre hareket etmelidirler.

Sporcular Rakiplerine Nasıl Davranmalıdır

Bir sporla veya birden fazla spor ile ilgilenen kişilere sporcu denir. Bunlar da amatör ve profesyonel olarak ikiye ayrılır. Sporcular planlı çalışan, saygılı, çalışkan, dirayetli, yaptığı sporu seven ve hoşgörülü kişilerdir. Kaliteli bir sporcu olabilmek için başta çok çalışmak, yaptığı spora ve rakiplerine saygı ve sevgi beslemelidir.

Bir sporcunun ne olursa olsun saygısını bozmaması, karşısındakine nezaketinden ve tatlı bir dil ile konuşmasından ödün vermemesi kaliteli bir sporcu olduğunun göstergesidir. Her zaman verdiğimiz saygının ve nezaketin karşılığını alamazsak da buna rağmen kendi   öz saygımız için özenli davranmalıyız. Çünkü iyi bir sporcu nezaket sahibidir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.