Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:53 - Zülal Güneş Yazdı

Çevre Kirliliğini Önlemeye Yönelik Neler Yapılabilir?

Soru: Çevre Kirliliğini Önlemeye Yönelik Neler Yapılabilir?
Cevap:

Çevre kirliliğini önlemeye yönelik, ilk olarak kişilerin çevre konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden de çevre kirliliğine neden olan düşünce ve davranışların bırakılabilmesi için hem kendimizi hem de diğer insanları bu konuda bilinçlendirmeli ve uyarmalıyız.

Çevre Kirliliği Nasıl Engellenir?

Çevre Kirliliğini Önlemeye Yönelik Neler Yapılabilir?

Dışarıda çevreyi kirleten bir kişiye bunun yanlış olduğunu anlatmalı, çöplerimizi her zaman çöp kutularına atmalı, naylon poşet kullanmamalıyız.

Suyu boş yere açık bırakmamalı, enerji tasarruflu ampuller kullanmalı, atıklarımızı ayrıştırarak geri dönüşüm kutularına atarak hem çevreyi kirlilikten korumalı hem de yeniden bu çöplerin kullanılabilmesini sağlamalıyız.

Yalnızca dışarıda değil, okulda da evimizde de her zaman çevremizi temiz tutmalı ve tutmayanları uyarmalıyız.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 68. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.