Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 15:59 - Sena Yazdı

İnsanlarla İletişim Kurmak Neden Önemlidir?

İnsanlarla İletişime Girmenin Önemi Nedir?

İletişim canlılar için en temel ihtiyaçlardan biridir. İnsanlar iletişim kurarak anlaşır, birbirlerini anlar, özgüven sahibi olur, sosyal çevre ve sağlıklı ilişkiler kurarlar.

İletişim; yemek yemek, nefes almak gibi temel bir ihtiyaçtır. İnsanlar kendilerini anlatma, karşısındakini anlama ihtiyacı duyar. Bu duyulan ihtiyaçtan dolayı da sürekli bir iletişim hali mevcuttur. İletişimimiz ne kadar güçlü ve iyi olursa o kadar sosyal bir çevreye sahip olur, daha iyi kendimizi anlatabilir ve sorunları halletme süremiz azalır.

İnsanlarla İletişim Kurmak Neden Önemlidir

İletişimi kötü veya iletişim kuramayan bir bireyin öz güveni düşük olur, konuşmaya çekinir, arkadaş sayısı azdır ve sosyal bir çevre edinemez. İletişimimizi güçlendirebilmek için bol kitap okumalı, karşımızdakini dinlemeyi bilmeli, empati kurabilmeli, eleştirilere açık olmalı, kendimizi sevmeli ve ön yargısız olmamız gerekir. Tüm bu koşullar sağlandığında daha iyi bir konuşmacı, daha iyi bir dinleyici ve öz güven sahibi oluruz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.