Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 16:35 - Furkan Yazdı

İnsanlarla İletişim Kurmak Neden Önemlidir?

İnsanlarla İletişim Kurmanın Önemi Nedir?

Soru: İnsanlarla İletişim Kurmak Neden Önemlidir?
Cevap: İletişim hem insanlarla bağlarımızı güçlendirir, hem de sosyalleşmemizi sağlar. Özellikle bireysel olarak yaşamak mümkün olmadığından gün içerisinde en basit konudan en zor konuya kadar birçok noktada insanlar ile iletişim kurmak zorundayız.

İletişim canlılar için en temel ihtiyaçlardan biridir. İnsanlar iletişim kurarak anlaşır, birbirlerini anlar, özgüven sahibi olur, sosyal çevre ve sağlıklı ilişkiler kurarlar.

İletişim; yemek yemek, nefes almak gibi temel bir ihtiyaçtır. İnsanlar kendilerini anlatma, karşısındakini anlama ihtiyacı duyar. Bu duyulan ihtiyaçtan dolayı da sürekli bir iletişim hali mevcuttur. İletişimimiz ne kadar güçlü ve iyi olursa o kadar sosyal bir çevreye sahip olur, daha iyi kendimizi anlatabilir ve sorunları halletme süremiz azalır.

İnsanlarla İletişim Kurmak Neden Önemlidir

İletişimi kötü veya iletişim kuramayan bir bireyin öz güveni düşük olur, konuşmaya çekinir, arkadaş sayısı azdır ve sosyal bir çevre edinemez. İletişimimizi güçlendirebilmek için bol kitap okumalı, karşımızdakini dinlemeyi bilmeli, empati kurabilmeli, eleştirilere açık olmalı, kendimizi sevmeli ve ön yargısız olmamız gerekir. Tüm bu koşullar sağlandığında daha iyi bir konuşmacı, daha iyi bir dinleyici ve öz güven sahibi oluruz.

İnsanlarla İletişime Girmenin Önemi Nedir?

İnsanlar toplum içinde yaşayan varlıklar olmaları nedeniyle sürekli olarak etrafında bulunan diğer insanlar ile ihtiyaçlarını, duygularını veya bilgiyi aktarmak amacıyla iletişim kurmak mecburiyetindedirler.

Çevremizdeki kişilere karşı tutum ve davranışlarımız çevremizdeki kişiler ile gerçekleştirdiğimiz iletişimin en önemli noktasıdır. Sabah evden çıktıktan sonra karşılaştığımız komşularımıza günaydın veya merhaba demek aydından okula gittiğimizde öğretmenlerimizin sordukları soruya karşılık vermek veya arkadaşlarımız ile çeşitli konularda konuşmalar yapmak iletişimin parçasıdır.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 166. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.