Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:48 - Zülal Güneş Yazdı

Sağlıklı Olmak Demek Sadece Bedenimizin Mi Sağlıklı Olmasıdır?

Soru: Sağlıklı Olmak Demek Sadece Bedenimizin Mi Sağlıklı Olmasıdır?
Cevap:

Sağlıklı olmak demek, sadece bedenimizin sağlıklı olması demek değildir. Sağlıklı olmak, kişinin hem bedeninin hem ruhsal durumunun hem de sosyal durumunun iyi olması demektir. Bu yüzden de sağlıklı bir birey olmak için düşüncelerimiz, davranışlarımız ve ruhumuz da oldukça önemlidir.

Sağlıklı Olmak Neyi İfade Etmektedir?

Sağlıklı Olmak Demek Sadece Bedenimizin Mi Sağlıklı Olmasıdır?

Bedeni oldukça sağlıklı olan ama sosyal hayatında ve düşüncelerinde sağlıklı kararlar alamayan ve sorunlu bir kişi olan kişiler sağlıklı olmuş sayılmaz. Gerçekten sağlıklı olabilmek için kişinin her açıdan sağlıklı olması gerekmektedir.

Ruhen sağlıksız olmak, kişinin iç dünyasında yaşadığı sorunlar nedeniyle çeşitli sorunlar yaşadığı anlamına gelir. Sosyal açıdan sağlıksız olmak ise kişilerin hayatlarında gerek ailesi gerek arkadaşları gerek başka kişiler ile sorunlar yaşadığı anlamına gelmektedir.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 188. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.