Cevap Yaz
26 Nisan 2023, 15:47 - Zülal Güneş Yazdı

Sosyal Medyanın Olumlu Ve Olumsuz Yönlerini Araştırınız

Soru: Sosyal Medyanın Olumlu Ve Olumsuz Yönlerini Araştırınız
Cevap: Sosyal medya tanıdıklarımız ile sohbet etmeye, onları uzakta da olsa görebilmeye ve hızlı bir şekilde haber almamızı sağlar. Aynı zaman da keyifli vakit geçirip, alışveriş yapmamızı da sağlar. Bunun yanı sıra olumsuz yönü de bulunmaktadır. Fazla sosyal medya da durmak asosyal bir yaşama neden olur. Aynı zamanda sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına ve dolandırıcılık gibi kötü emelli insanlara maruz kalmaya neden olabilir.

Sosyal Medyanın Bizlere Yararları ve Zararları Nelerdir?

Sosyal Medyanın Olumlu Ve Olumsuz Yönlerini Araştırınız

Sosyal medya, yeni arkadaşlıklar edinebilme, keyifli bir vakit geçirebilme, en hızlı şekilde bilgi paylaşımı yapabilme ve eğlence gibi oldukça güzel ve olumlu yönlere sahip olsa da aynı zamanda sosyal medyanın dikkat edilmesi gereken pek çok olumsuz yönü de bulunmaktadır.

İlk olarak, sosyal medya her türlü bilgi paylaşımının yapılabildiği platformlar olsa da bu bilgiler kötü amaçlarla veya yalan yanlış bir şekilde de sosyal medyada yer alabilmektedir. Özellikle sosyal medyada pek çok dolandırıcılık durumu bulunurken, kişilerin kişisel bilgileri ve hesapları çeşitli yöntemlerle ele geçirebiliyor. En önemli olumsuzluklarından biri olarak ise sosyal medya, kişilerin çok fazla vakit harcamasına neden olabiliyor.

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 224. Sayfa Cevapları Anıttepe Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.