Cevap Yaz
15 Ağustos 2022, 16:02 - Sena Yazdı

Yemek Yemeden Önce Neler Yapmalıyız?

Yemek Yemeye Başlamadan Önce Ne Yapılır?

Yemek yemeye başlamadan önce güzel bir şekilde el ve yüzümüzü yıkamalı, yıkadığımız elimizi ve yüzümüzü kurulamalı, sofraya oturduğumuzda besmele çekmeli ve öyle yemek yemeye başlamalıyız.

Yemek yerken ellerimizi kullanırız. Genellikle ekmeğe olsa da bazı yemeklere de çıplak elle dokunur ve öyle tüketiriz. Çıplak elle dokunduğumuz için de elimizin temizliğine dikkat etmemiz gerekir. Sofra adabında da önce ellerin yıkanması gerektiği söylenir. Ellerimizin temizliğine dikkat etmeden yemek yersek elimizdeki mikroplar tükettiğimiz yemeklerle birlikte vücudumuza gireceğinden hastalanmamıza sebebiyet verebilir.

Yemek Yemeden Önce Neler Yapmalıyız

Mikroplarla karşı karşıya kalıp hastalanmamak için önce ellerimizi güzelce köpürtmeli ve tırnak aralarımıza kadar yıkamalıyız. Elleri yıkadıktan sonra yüzümüzü de yıkayarak yıkama işlemini bitirebiliriz.

Ellerin ve yüz temizliğinden sonra sofraya oturduğumuzda yemeğe başlamadan önce besmele çekmek yer alır. Yemeğe oturduğumuzda besmele çekmek Peygamber Efendimizin sünnetidir. Besmeleyi ”Bismillahirrahmanirrahim” veya ”Bismillah” şeklinde söyleyebiliriz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.